5-6. novembril kell 10.00-17.00 
Tallinnas, Kundalini Stuudios, Magasini 29a-9 
Registreerumine e-mailil: aet@heatuju.ee

 

 

 

Sõna „ajurveeda” pärineb küll Indiast ning tema juured samuti, kuid tegelikkuses ei ole see õpetus, mille järgi sobib elada vaid Indias. Ajurveeda on elamise viis ja elustiil, mis tagab hea enesetunde ja tervise.

Kursusel osaledes saad Sa põhjaliku ülevaate sellest, mis on ajurveeda, kuidas ajurveeda toimib ning kuidas ajuveedat enda hea enesetunde nimel tööle rakendada. Kuna ajurveeda on teadus, mis lähtub täielikult iniviidist, siis peale koolituse läbimist mõistad Sa palju paremini kuidas ja miks Sinu keha reageerib ümbritsevale keskkonnale ning kuidas teda muutustega kohandada. Samuti mõistad Sa, miks Sinu pereliikmed ja sõbrad käituvad hoopis teistmoodi, eelistavad teistsugust toitu, tööd või elukeskkonda. Kõik toiduained, erinevad ilmastikutingimused ja kodu- või töökeskkond- kõik nad mõjutavad erinevaid inimesi täiesti erinevalt. Kuidas?
Kursusel õpime kuidas oma elustiili sobitada aastaaegade vaheldumisega, millal, kuidas ning mida süüa nii, et toit oleks Sulle ka ennetavaks ravimiks. Ajurveeda kui vanim terviseteadus pühendub eeskätt stabiilsele elurütmile ja seeläbi haiguste ennetamisele. Kui oma tervisemurega külastad ajurveeda arsti, siis esimeseks ja kõige olulisemaks ravimiks määrab ta Sulle tervisliku elustiili ja siis alles kõik muu. 
Ajurveeda tähendab sanskriti keelest tõlgituna „teadus elust”. Ajurveeda põhitõdedega tutvudes saad Sa oma elule hoopis teistsuguse vaatenurga. Sa mõistad miks on väga oluline loodusega ühes rütmis käia. Nii õpid Sa armastama iseennast ning kogu universumit, mille imetillukene osake Sa oled.

Kursusel tulevad teemaks 
• viie elemendi teooria
• saame teada mis on vata, pitta, kapha ja 
• kes on vata, pitta ja kapha, ehk iga inimene on isesugune
• mis toimub meis ja meie ümber siis kui hommikust saab lõuna ja lõunast õhtu 
• mis toimub meis ja meie ümber siis kui kevadest saab suvi või sügisest talv
• kuidas kujunevad välja haigused ja kuidas haiguste tekkimist ennetada
• millised on ajurveeda soovitused ideaalseks päevarežiimiks
• mis on agni ehk seedetuli, kuidas teda põlemas hoida
• mida, millal ja kuidas süüa
• milllal magada ja wc-s käia
• kuidas seda kõike enda igapäevaellu rakendada, et olla rõõmus, terve ja ilus.
• kõik muu kuhu vool meid küsimustega viib

Vahepeal, kui istumine juba tüütuks muutub ning infotulv väsitama kipub, teeme lühimassaaže, mediteerime ja teeme praktilisi harjutusi.

Aet Sillaste on ajurveeda praktik, kes nõustab inimesi ajurveeda abil ning pakub oma klientidele erinevaid ajurveeda massaaže ja teraapiaid. Viimasel kolmel aastal on ta läbinud ajurveeda õpingud nii Eestis kui Indias (Rishikeshis ja Keralas), õppinud pidevalt ise ajurveedat ning erinevate õpetajate käe all joogat ja tantrat.

Selle aasta kevadel läbis ta Indias, Punes väga põhjaliku ja põneva ajurveeda iluteenuste ja kosmetoloogia koolituse (Institute of Beauty and Health & Ayurveda) ning nüüd aitab ta inimesi nahaprobleemide korral. Lisaks keedab ta ise õli ja valmistab hobi korras ka salve ning huulekreeme nii Eestimaa kui India taimedest.

Aeda eesmärgiks ja südameasjaks on ajurveedat kui iidset veedade tarkust lähemalt Eesti inimestele tutvustada. Ajurveeda on tema südame võitnud tänu oma sügavusele ja looduslähedusele. Väga oluline on olla kooskõlas iseendaga ning elada ühes rütmis loodusega, järgida kindlalt ja järjepidevalt ajurveeda elustiili, kallistada puid ning saada toetust Emakeselt Maalt ja toituda nii, et keha on sellega rahul. 

Aeda eesmärgiks ei ole välja õpetada uusi ajurveeda terapeute vaid pigem pigem õpetada kuidas ise kodusel teel lihtsate vahenditega oma tervist ja enesetunnet parandada. Ta saab enda isiklike ja oma perekonna kogemuste põhjal öelda, et see on nauditav ja võimalik

OSALUSPANUS: Kuni 28. ktoobrini 125 EUR, alates 29. oktoobrist 145 EUR 
REGISTREERIMINE: aet@heatuju.ee, koha kinnitab tagastamatu ettemaksu 35 EUR tasumine arve alusel. Kiirusta, sest kohtade arv on piiratud.
LISAINFO: aet@heatuju.ee , tel 5068243

Armastusega,
Aet Sillaste
Tel. 5068243
aet@heatuju.ee
www.heatuju.ee

Mis on ajurveeda? Kuidas ajurveeda toimib?