Naeru ja hea tuju õhtud Aime Klubis

üle nädala kolmapäeviti

Järgmisena 1. ja 15. veebruaril

Kutsun Sind üle kolmapäeva Aime Klubisse mõnusat tervislikku ja lõõgastavat õhtut veetma.

 

Õhtu esimeses osas (umbes 20 minutit) räägime lühidalt erinevatel elustiili, toitumise või terviseteemadel ajurveeda vaatevinklist.

 

Õhtu teise, pikema osa, veedame lõbusalt. Naudime üksteist ja teeme koos lõbusaid naeruharjutusi. Seda võib nimetada ka naerujoogaks. Saad ise kogeda, kui nakkav naer on ja kuidas lihtsatest igapäevategevustest võib nii palju nalja ja rõõmu saada. Naerame päeva ilusaks ja tunni lõpuks unustame kõik igapäevamured! Hiljem saad naeruharjutused ka oma igapäevaellu kaasa viia.

Tund lõppeb lihtsa, igaühele jõukohase meditatsiooni või hingamisharjutusega ning lõpulõdvestusega.

 

Selleks, et Sul mõnus oleks, palun pane selga või võta kaasa sellised riided, millega Sul on hea nii maas istuda kui ka end liigutada.

 

Naeruõhtud toimuvad Aime Klubis (Kadaka tee 113a/1 II korrusel) üle kolmapäeva 19.30-21.00 järgmistel kuupäevadel:

 

1. veebruaril -  Vestlusteema: „Uni ja magamine”

15. veebruaril- Sõbrapäeva eri sõbrahinnaga 2 EUR. Vestlusteema: „Suhted”

1. märtsil- Vestlusteema „Vesi ja vee tarbimine”

15. märtsil- Vestlusteema info selgub peagi... ning sealt edasi igal teisel kolmapäeval

 

Osaluspanus: 10 EUR (pensionäridele 6 EUR)

Anna palun oma tulekust eelnevalt teada e-mailile aet@heatuju.ee või telefonil 5068243

 

MIKS ON VAJA TEADLIKULT ROHKEM NAERDA? MIKS ON HEA ERALDI AEGA VÕTTA LÕÕGASTUMISELE?

 

Ma olen juba üsna mitu aastat joogaga tegelenud, ajurveedat praktiseerinud ja õpetanud, palju endaga tegelenud. Kahtlemata on see minu ellu toonud palju rõõmu, avastamisi, imelisi suhteid ning armastust. Kuid vaatamata sellele ma aeg-ajalt ikka avastan, et jälle olen üle pingutanud, juhe on koos ning kõik asjad on pooleli või tegemata, kuigi olen hommikust õhtuni justkui pidevalt midagi teinud. Eriti juhtub seda sügistalvel, kui päikest enam pole ning ilmad lähevad külmaks ja kõledaks.

 

Mulle tundub, et see ei ole üldse ainult minu probleem, sest ajurveeda vastuvõttudes kuulen ka oma klientidelt, et aega pole ei selle ega teise jaoks ning koguaeg on peal suur väsimus. Teha on vaja palju, kuid aega ja energiat on vähe. Tegelikult aga on meil aega piisavalt, kuid oleme sattunud nõiaringi, kus oleme ära unustanud, et vahel on vaja ka lihtsalt olla, endale pai teha, südamest naerda  ja sõpradega olla või looduses käia.

 

Kas Sa mäletad, millal Sa viimati südamest naersid? Tore, kui Sul see üldse meeles on. Kas Sa teadsid, et inimene ei saa korraga naerda ja mõelda. Mis on aga enamus inimeste „lemmiktegevus". Loomulikult mõtlemine. Me tahame koguaeg mõelda. Kui me oleme tööl, siis me mõtleme mida õhtul süüa teha ning kui me õhtul süüa teeme, siis mõtleme homse koosoleku peale. Muudkui mõtleme ja mõtleme ning lõpuks ajab see lihtsalt hulluks. Mis oleks kui hoopis naeraks rohkem? Iseenda ja elu üle? Tõsist on meie ümber ju niigi päris palju. Kui Sa tunned et naerda on Sul raske, siis sellest pole midagi. Õpime naerma ja esialgu võib naermist ka imiteerida, sest aju ei tee sellel vahet kas Sa naerad päriselt või jäljendad naeru.

Kutsun Sind Aime Klubisse mõnusat õhtut veetma, kus õhtu esimeses osas räägime ajurveeda vaatevinklist iga kord erineval elustiili, toitumise või terviseteemal.

Õhtu teise, pikema osa veedame lõbusalt. Naudime üksteist ja teeme koos lõbusaid naeruharjutusi Saad ise kogeda, kui nakkav naer on ja kuidas lihtsatest igapäevategevustest- võib nii palju nalja ja rõõmu saada. Naerame päeva ilusaks ja tunni lõpuks unustame kõik igapäevamured! Hiljem saad naeruharjutused ka oma igapäevaellu kaasa viia.

Selleks, et Sul mõnus oleks, palun pane selga või võta kaasa sellised riided, millega Sul on hea nii maas istuda kui ka end liigutada.

 

Järgin ise ajurveeda elustiili ja saan iga päevaga aina rohkem aru kuidas see minu keha ja vaimu toetab. Mul on hea meel, kui saan oma teadmisi jagada ka oma lähedastele, sõpradele ja kõikidele huvilistele! Teen lisaks erapraksisele nii õhtuseid loenguid kui mõnikord ka pikemaid nädalavahetuse kursusi koos praktilise õppega. Minu eesmärgiks ei ole välja õpetada uusi terapeute vaid pigem juhendada, kuidas ise kodusel teel ning lihtsate vahenditega oma tervist ja enesetunnet parandada. Võin enda ja oma perekonna kogemuste põhjal öelda, et see on nauditav ja võimalik.

Loe ajurveedast lisaks www.heatuju.ee.

 

 

Naermiseni,

Aet Sillaste

Ajurveeda praktik ja naerujooga õpetaja

Tel.: 5068243, aet@heatuju.ee