Kas ja millist piima siis ikkagi juua?

August 29, 2016

 

Ajurveeda peab piima kasulikuks ja sattvalikuks  ehk õnnelikuks tegeva energiaga toiduaineks.  Lehmapiim onkõikidest loomaliikidest  inimese piimale kõige lähedasema koostisega piim.

Kahjuks aga seda valget vedelikku, mida tänapäeval poest piima nime all osta saab, täisväärtuslikuks toiduaineks pidada ei saa. Meie poepiim on nii palju töödeldud, et inimese organism seda enamasti ei omasta. Tervislik piim tuleb lehmalt, kes saab vabalt ringi jalutada ninga ise valida milliseid taimi ta just parasjagu süüa soovib. Teatud allikad väidavad , et kui Sa oled oma lehmaga lähedane, siis ta võib Sind oma piimaga ravida. Lehm on tundlik loom ja ta tunnetab Sinu aurat. Ta hakkab sööma just neid taimi, mis Sulle kasulikud on, et Sind seeläbi  tema piima juues tervendada.  

 

Poepiim aga tuleb farmiloomadelt, kes elavad  kitsastes ajalooliselt lehmale ebaloomulikes üsna palju stressi tegkitavates tingimustes. Lisaks toidetakse neid kaasajal erinevate söödalisanditega. Tänu nende pidamistingimustele esineb lehmadel palju rohkem terviseprobleeme ning nende ravimiseks kasutada farmaatsiatööstuse toodangut. Seepärast tulekski eelistada  tädi Maali poolt armastusega peetava Mustiku  piima, sest  Maali hoolitseb oma kalli vara eest hästi ja annab talle vaata et veel musigi aegajalt.  Eriti hea kui Mustik on veel musta värvi,  sest musta lehma piim on kõige kasulikum, kuna must lehm tõmbab kõige rohkem päikest ligi ja tema piim on kõige D- vitamiini rikkam. Poepiimas on tihti kaltsiumi ja fosfori tase paigast ära, fosforit on rohkem kui kaltsiumi. Kui sellist piima  liiga palju juua, siis hakkab organism tarbima kaltsiumi luudest.

 

Ajurveeda soovitusel on maapiim kõige kasulikum lüpsisoojana ja värskena. Külmkapis seistes  tema omadused juba halvenevad.  Piim on oma olemuselt raske toiduaine, ta kannab endas kapha energiat  ja kui piimatooteid liigselt tarbida, siis tekib kehas ka palju lima. Lima aga ummistab energiakanalid ja energia ei saa vabalt liikuda ning see on põhjuseks mitmetele haigustele. Näiteks köha ja nohu ajal tuleks piima tarbimine haiguse ajaks lõpetada. Seega ka maapiimaga ei tohi mitte kindlasti ka liialdada. Samas kui on uneproblemid, siis võib õhtul juua klaasi sooja piima, kuhu on lisatud kurkumit.

 

Ikka kõike mõõdukalt!

Please reload

Olulisemad postitused
Ilmunud
Please reload

Arhiiv
Please reload

Otsi

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Jälgi mind ka sotsiaalmeedias
  • Facebook Basic Square

© 2019 Värvipidu OÜ, Kõik õigused kaitstud.                                                                    info@heatuju.ee Aet Sillaste 5068243