top of page

Seesamiõli

Kuna sügis tuleb meile iga päevaga väikeste sammudega lähemale, siis tuleb ka lähemale aeg, mil parimaks sõbraks on hommikul sooja õliga enesemassaaž.

Täna soovin teiega jagada teavet imelise õli kohta, mida on ajurveeda traditsioonilises meditsiinis kasutatud juba aastasadu. Tutvustan teile SEESAMIÕLI, mis on tuntud oma tervendavate omaduste ja mitmekülgsete kasutusviiside poolest.


Seesamiõli on üks kõige levinumaid ajurveeda õlisid. See on saadud seesamiseemnete pressimise teel ning omab palju kasulikke omadusi nii kehale kui ka meelele.


Siin on mõned näited, miks seesamiõli on ülimalt väärtuslik:

  • Nahahooldus: Seesamiõli on suurepärane niisutaja ja toitja kuivale nahale. See aitab säilitada naha elastsust, pehmust ning võib leevendada kuivust ja ärritust. Kasuta seda õli kehamassaažiks või kanna soojalt nahale enne vanni või duši all käimist.

  • Juuksehooldus: Seesamiõli pakub sügavat niisutust ja toitaineterikast hooldust juustele. See tugevdab juukseid, lisab sära ning aitab vähendada kõõma ja peanaha kuivust. Proovi seda õli peanaha massaažiks või kasuta juuksemaskina enne pesemist.

  • Keha tasakaalustamine: Ajuurveedas kasutatakse seesamiõli kehatüübi tasakaalustamiseks. Külma ja kuiva kehatüübi korral soojendab seesamiõli ning toidab ja niisutab keha. Kuumade ja põletikuliste seisundite korral võib seesamiõli kasutada jahutava ja rahustava toime saavutamiseks.

  • Meditatsiooni toetamine: Seesamiõli võib olla suurepärane vahend meditatsioonipraktika toetamiseks. Enne meditatsiooni saad nautida õrna kehamassaaži seesamiõliga, mis aitab kehal lõõgastuda ja meelel rahuneda. See on juba omaette meditatsioon.

Seesamiõli on suurepärane võimalus loomuliku ilu ja tervise toetamiseks. Oluline on valida kvaliteetne õli, eelistatavalt orgaaniline.


Avasta seesamiõli imelised omadused ja lisa see oma igapäevasesse tervise- ja ilurutiini. Kogedes seesamiõli kasulikku mõju, võid avastada uue viisi, kuidas hoolitseda oma keha ja vaimu eest loomulikul viisil.

Jaga seda teavet ka oma sõprade ja lähedastega, et nemadki saaksid kasu seesamiõli imelistest omadustest.


Comments


  • Facebook Basic Square
bottom of page