top of page

Abhyanga õlimassaaz kogu kehale

🌺Abhyanga õlimassaaž on pärit Indiast, tõlkes tähendab sõna abhyangam hirmuvaba keha. See on iidse ajurveeda eluteaduse (ayurveda: ayu=elu, veda=teadus) panchakarma e. kehapuhastuse lahutamatu osa. Abhyanga massaaži tehakse suure koguse sooja taimse õliga, mis valitakse vastavalt tervislikule seisundile ja kehatüübist (vata, pitta, kapha) kõrvalekaldele. Abhyanga massaaži liigutused on erinevalt klassikalisest massaazist pehmemad, sujuvamad ja pikemad. Õli aitab organismist pehmemalt toksiine välja viia ning samal ajal moodustab kehale energeetilise kaitsekihi.

🌺Abhyanga õlimassaaž on terviklik tervendav praktika, mis avaldab positiivset mõju keha mitmel tasandil:

🔸Luud, lihased ja liigesed: Massaažiliigutused on suunatud sügavale lihaskoesse, aidates leevendada pinget ja jäikust. Abhyanga õlimassaaž parandab vereringet lihastes, mis toob leevendust lihasvalu ja krampide korral. Samuti aitab see toetada liigeste liikuvust ning ennetada lihaspingetest tulenevaid vigastusi.

🔸Närvisüsteem: Soojendav õli ja pikad liigutused toimivad närvisüsteemile väga lõõgastavalt. Massaaž aitab vähendada stressi ja ärevust, edendades lõõgastumist ja sisemist rahu. See võib olla eriti kasulik inimestele, kes kogevad pidevat pinget või unehäireid või kes on ädas ärevusega.

🔸Immuunsüsteem: Abhyanga õlimassaaž stimuleerib lümfisüsteemi, mis aitab kaasa keha puhastumisele ja tugevdab seeläbi immuunsüsteemi. See võib aidata organismil paremini võidelda haigustega ja suurendada vastupanuvõimet.

🔸Hormonaalsüsteem: Massaaž aitab tasakaalustada hormoone, mis mõjutab üldist heaolu ja emotsionaalset tasakaalu. See võib naistel aidata leevendada premenstruaalse sündroomi (PMS) sümptomeid ja menopausi ebamugavusi.

🔸Naha tervis: Õlide kasutamine toidab ja niisutab nahka, andes sellele särava ja noorusliku väljanägemise. Massaaž parandab naha elastsust ja aitab ennetada kuivusest tingitud nahaprobleeme.

🌺Abhyanga õlimassaaži tervendav mõju ulatub kaugemale füüsilisest kehast, toetades emotsionaalset ja vaimset heaolu. See on sügav vaimne praktika, mis aitab leida tasakaalu kehas ja meeles ning soodustab üldist tervist ja õnne.

🌺Abhyanga avab organismis energiakanalid, mille tulemusel tasakaalustub närvisüsteem, paraneb üleliigse rasva ja vee organismist väljutamine, pehmeneb nahk, liigesed muutuvad liikuvamaks ja paindlikumaks. Abhyanga tugevdab vastavat kehapiirkoda ning organismi üldiselt, lõõgastab kogu keha ning toimib väga hästi unetuse ja stressi puhul. Abhyanga eesmärgiks on saavutada organismi täielik tasakaal ja seeläbi tagada täiuslik tervis. Massaažikuuri tulemusena taastub organismi sünnipärane energeetiline (doshade) tasakaal.

 

Vastunäidustused: valulikud nahakahjustused ja rasedus

 

Et saada oodatud tulemusi on seda teraapiat vajalik korrata vähemalt 7 korda

 

Õlil on soovitav peale teraapiat toimida lasta ning maha pesta alles mõne tunni pärast.

 

NB! Peale teraapiat pane end soojalt riidesse. Külmal ajal kanna kindlasti mütsi ja salli!

📧 Kirjuta mulle aet@heatuju.ee või saada KONTAKTIVORM

Tutvu hindadega SIIN

 

 

bottom of page