top of page

Ilu, nahk ja kosmeetika-

ole loomulikult särav ja ilus!

NÄO- ja PEAHOOLDUSED VÄEKATE EESTI JA INDIA TAIMEDEGA

Mis on ilu? Väga hästi on defineerinud seda Kamasutra autor Vatsyayana: „Kui Sa näed välja hea, kui Su gunad on tasakaalus, kui Sa tunned end noorelt ning oled valmis palju andma, siis oled Sa ka ilus.”

Ehk siis ilu ei tähenda ainult seda, et Su nägu on meigitud ning Sul on seljas ilusad riided.

Maailma vanim tervisesüsteem ajurveeda käsitleb ilu ning iluprotseduure hoopiski laiemalt. Nahk katab kogu keha ning ta peegeldab Sinu üldist tervislikku seisundit üsna hästi. Oma naha eest hoolitsedes saab mõnele tõsisemale terviseprobleemile juba varakult jälile.

Näo- ja peapiirkonna kaudu oleme oma meelte abil kontaktis universumiga. Kui need kontaktid on "roostes", siis algavad ka probleemid ja lõpuks tekivad haigused.

Kas teadsid, et nägu on p r a n a , ehk eluenergia kodu ja seetõttu on näo eest hoolt kandmine eriti oluline.

Miks ja millal tulla iluteraapiasse?

Selleks et tulla ajurveeda iluteraapiasse ei pea Sa ilmtingimata olema haige või mõne probleemiga. Sa võidki tulla lihtsalt oma kauni naha jätkuva hea tervise nimel aegajalt hooldusesse. Pole mõtet oodata millal tekivad vistrikud, kortsud, kuiv nahk, komedoonid või muud probleemid. Ka tänapäeva moodne haigus stress on näitajaks, et midagi on Sinuga väga korrast ära. 

Iluteraapias teen ma oma klientidele nii pea-, näo- kui seljamassaaže, marmateraapiat, näokoorimist, sügavpuhastust, aurutamist, nasyat, shirodarat ning mitmeid teisigi protseduure. Mina terapeudina kuulan ära sinu mure, selgitan Sinu abiga välja Sinu nahatüübi ning määran taimed, mida siis kasutan näohooldustes.

Kindalsti vajad Sa iluhooldust siis, kui Sul on:

 • kortsud

 • nahk kotti vajunud

 • akne

 • nahapooride ummistused

 • punetav nahk

 • kuiv nahk

 • liiga rasune nahk

 • kõõm

 • kiilanemine

 • juuste välja langemine

 • juuste hallinemine

 • stress

Arvesta palun, et tõsisemate probleemide puhul tihti vaid näo- või peahooldusest ei piisa. Sinu probleem võib olla hoopis sügavamal. Ole valmis muutma oma elustiili, toitumisharjumusi ja võibolla tuleb Sul kodus teha ka mõnda Sinu keha toetavat jooga- või hngamispraktikat. Kõik soovitused mida jagan on lihtsad ja kergesti ellu viidavad.

Ajurveedas on näonaha hoolduse tegemise jaoks oma skeem. Klassikaline näoeraapia algab seljamassaažiga, sellel järgnevad näonaha puhastamine, näo massaaž , aurutamine, süvapuhastus ehk koorimine ning näomask. Mina otsustan esimesel kohtumisel konsultatsiooni käigus iga inimese puhul, et milliseid taimi kasutada massaaži, näomaski, auru ning nahakoorijana. Kasutan hoolduseks enamasti väekaid India taimi ning kohalikke ravimtaimi. Enamasti õlide või pulbrite näol.

Juuksehoolduses kasutan põhilise teraapiameetodina massaaaži, marmat, pitchu teraapiat, maski. 

Stressiravis on olulisel kohal peamassaaž, shirodara, pitchu, jalamassaaž, marmateraapia.

Tule ja koge ise, mida ajurveeda Sulle pakub. Tule tervisekonsultatsioonile ning leiame koos Sulle nahasõbraliku lahenduse!

 

bottom of page