Hinnakiri
Süvakudede massaaž
Abhyanga õlimassaaž
Peamassaaž
Jalamassaaž
Seljamassaaž

Ajurveeda teraapiad

 

Ajurveeda teraapiate eesmärgiks on avada energiakanalid, kehatüübile vastava õli abil mürkide (amas) organismist pehme väljutamine ning kogu keha üleüldine tasakaalustamine läbi põhielementide (maa, tuli, õhk, vesi, eeter) tasakaalustamise.

 

Ajurveeda teraapiatest on võimalik kogeda põhiteraapiat Abhyangat (õlimassaaži), seda nii üldmassaažina, peamassaažina, seljamassaažina ja jalamassaažina.

Abhyanga õlimassaaž on pärit Indiast, tõlkes tähendab sõna abhyangam hirmuvaba keha. See on iidse ajurveeda eluteaduse (ayurveda: ayu=elu, veda=teadus) panchakarma e. kehapuhastuse lahutamatu osa. Abhyanga massaaži tehakse suure koguse sooja taimse õliga, mis valitakse vastavalt tervislikule seisundile ja kehatüübist (vata, pitta, kapha) kõrvalekaldele. Abhyanga massaaži liigutused on erinevalt klassikalisest massaazist pehmemad, sujuvamad ja pikemad. Vastav õli aitab organismist pehmemalt toksiine välja viia ning samal ajal moodustab kehale energeetilise kaitsekihi. Abhyanga avab organismis energiakanalid, mille tulemusel tasakaalustub närvisüsteem, paraneb üleliigse rasva ja vee organismist väljutamine, pehmeneb nahk, liigesed muutuvad liikuvamaks ja paindlikumaks. Abhyanga tugevdab vastavat kehapiirkoda ning organismi üldiselt, lõõgastab kogu keha ning toimib väga hästi unetuse ja stressi puhul. Massaaži tgagajärjel tugevneb immuunsüsteem ning suureneb organismi vastupanuvõime haigustele ja traumadele.

 

Lisaks teen valulikele liigestele ka Basti teraapiaid. Enamikke ajurveeda protseduure teostatakse rohke õliga, õli võib kuluda isegi kuni 200 ml.

 

Peale massaaži on hea lõõgastuda, juua palju vett ning puhata. Jõutrenni massaažijärgselt minna ei soovita. Õli tuleks mõne aja peal hoida ning paari-kolma tunni pärast maha pesta.

 

Ajurveeda tervisekonsultatsioon - mis ja milleks?

Ajurveeda tervisekonsultatsioon on mõnus aeg , mille ajal aitan Sul aru saada ja mõista Sinu praeguse  hetke tervislikku seisundit. Arutame koos läbi Sinu elustiili ja  toitumisharjumised. Ma küsitlen Sind, vaatlen Sind, katsun Sinu nahka ja juukseid. Peale seda annan Sulle nõu  millised muutused Sa võiksid oma elus läbi viia. Kindlasti ei ole Sul koheselt  tarvis oma elu 100% ümber korraldada vaid pigem mõista mis on Sinu enesetundele ja tervisele parim ning mis on see  mille abil õpid end üha rohkem ja rohkem ise armastama. Need muutused on kõigile jõukohased ja vastuvõetavad. Lihtsalt varu aega ja kannatust, sest loodusteraapiate abil saad hea tulemuse vaid siis, kui oled järjepidev ning lubad oma kehal muutustega järk-järgult kohaneda. Soovitan Sulle Sinu kehatüübile sobilikku toitumist,  erinevaid harjutusi, mida Sa ise saad kodus teha ning teraapiaid, mlllega mina saan Sinu tervist toetada.

 

Ajurveedas on teraapiatest oulisel kohal sügava toimega õlimassaažid.  Näo- ja peaprobleemide puhul teeme kindlasti  hooldusi erinevate taimsete õlide ja droogidega. Teraapiad on sügavalt lõõgastavad ning aitavad Sul kontakti saada iseenda ja enesearmastusega. Konsultatsioon enne harjutuste ja teraapiate valikut on väga põhjalik. Esmane kohtumine kestab üldjuhul kuni 2 tundi.

Ilu, nahk ja kosmeetika-

ole loomulikult särav ja ilus!

NÄO- ja PEAHOOLDUSED VÄEKATE EESTI JA INDIA TAIMEDEGA

Mis on ilu? Väga hästi on defineerinud seda Kamasutra autor Vatsyayana: „Kui Sa näed välja hea, kui Su gunad on tasakaalus, kui Sa tunned end noorelt ning oled valmis palju andma, siis oled Sa ka ilus.”

Ehk siis ilu ei tähenda ainult seda, et Su nägu on meigitud ning Sul on seljas ilusad riided.

Maailma vanim tervisesüsteem ajurveeda käsitleb ilu ning iluprotseduure hoopiski laiemalt. Nahk katab kogu keha ning ta peegeldab Sinu üldist tervislikku seisundit üsna hästi. Oma naha eest hoolitsedes saab mõnele tõsisemale terviseprobleemile juba varakult jälile.

Näo- ja peapiirkonna kaudu oleme oma meelte abil kontaktis universumiga. Kui need kontaktid on "roostes", siis algavad ka probleemid ja lõpuks tekivad haigused.

Kas teadsid, et nägu on p r a n a , ehk eluenergia kodu ja seetõttu on näo eest hoolt kandmine eriti oluline.

 

Miks ja millal tulla iluteraapiasse?

Selleks et tulla ajurveeda iluteraapiasse ei pea Sa ilmtingimata olema haige või mõne probleemiga. Sa võidki tulla lihtsalt oma kauni naha jätkuva hea tervise nimel aegajalt hooldusesse. Pole mõtet oodata millal tekivad vistrikud, kortsud, kuiv nahk, komedoonid või muud probleemid. Ka tänapäeva moodne haigus stress on näitajaks, et midagi on Sinuga väga korrast ära. 

Iluteraapias teen ma oma klientidele nii pea-, näo- kui seljamassaaže, marmateraapiat, näokoorimist, sügavpuhastust, aurutamist, nasyat, shirodarat ning mitmeid teisigi protseduure. Mina terapeudina kuulan ära sinu mure, selgitan Sinu abiga välja Sinu nahatüübi ning määran taimed, mida siis kasutan näohooldustes.

Kindalsti vajad Sa iluhooldust siis, kui Sul on:

 • kortsud

 • nahk kotti vajunud

 • akne

 • nahapooride ummistused

 • punetav nahk

 • kuiv nahk

 • liiga rasune nahk

 • kõõm

 • kiilanemine

 • juuste välja langemine

 • juuste hallinemine

 • stress

Arvesta palun, et tõsisemate probleemide puhul tihti vaid näo- või peahooldusest ei piisa. Sinu probleem võib olla hoopis sügavamal. Ole valmis muutma oma elustiili, toitumisharjumusi ja võibolla tuleb Sul kodus teha ka mõnda Sinu keha toetavat jooga- või hngamispraktikat. Kõik soovitused mida jagan on lihtsad ja kergesti ellu viidavad.

Ajurveedas on näonaha hoolduse tegemise jaoks oma skeem. Klassikaline näoeraapia algab seljamassaažiga, sellel järgnevad näonaha puhastamine, näo massaaž , aurutamine, süvapuhastus ehk koorimine ning näomask. Mina otsustan esimesel kohtumisel konsultatsiooni käigus iga inimese puhul, et milliseid taimi kasutada massaaži, näomaski, auru ning nahakoorijana. Kasutan hoolduseks enamasti väekaid India taimi ning kohalikke ravimtaimi. Enamasti õlide või pulbrite näol.

Juuksehoolduses kasutan põhilise teraapiameetodina massaaaži, marmat, pitchu teraapiat, maski. 

Stressiravis on olulisel kohal peamassaaž, shirodara, pitchu, jalamassaaž, marmateraapia.

Tule ja koge ise, mida ajurveeda Sulle pakub. Tule tervisekonsultatsioonile ning leiame koos Sulle nahasõbraliku lahenduse!.