top of page

K, 31. juuli

|

Allika-Löövi talu

Ajurveeda ja abhyanga õlimassaaži koolitusretriit

Tegemist ei ole lihtsalt massaažikoolitusega vaid pigem retriidiga, sest selle koosolemise ajal me elame ajurveedalikku elustiili. Igal hommikul teeme kõik koos läbi keha ja meelt ning kohalolu ja armastuseseisundit toetavad hommikurituaalid. Püüame olla võimalikult palju rahu seisundis ja ühes loo

Registration is Closed
See other events

Koht ja aeg

31. juuli 2019, 11:00 – 04. aug 2019, 18:00

Allika-Löövi talu, Allika-Löövi , Vihi küla, 71402, Põhja-Sakala vald, Vihi, 71402 Viljandi maakond, Estonia

SÜNDMUSEST

Armas teekaaslane! Kutsun Sind ajurveeda abhyanga massaaži koolitusretriidile 31. Juulist kuni 4. augustini. Just siis on südasuvi ning suveküllus avab me meeled ja tekitab meis palju rõõmu, et võtta vastu midagi uut ja nauditavat.  Meil on suurepärane võimalus koos õppida, puhata ning oma keha ning meelt hellitada.

Tegemist ei ole lihtsalt massaažikoolitusega vaid pigem retriidiga, sest selle koosolemise ajal me elame ajurveedalikku elustiili. Igal hommikul teeme kõik koos läbi keha ja meelt ning kohalolu ja armastuseseisundit toetavad hommikurituaalid.  Püüame olla võimalikult palju rahu seisundis ja ühes loodusega.  Vaadata enda sisse, õppida vastu võtma ning pakkuma, koos olema.  Kui aega ja võimalust tekib,  siis ka kokkame koos.

Koolitusretriidi käigus  teeme lühikese ülevaatliku  sissejuhatuse ajurveedasse, kus räägime ajurveeda põhitõdedest, millistel alustel toimub keha tasakaalustamine ning kuidas aru saada mis just Sinule sobiv on. Teeme ka kehatüübi testi ja analüüsime seda. Arutleme ja kogeme ajurveeda tarkust ja pehmust igal hetkel ja võimalusel. Hellitame end  enesemassaaži, meditatsiooniõhtute, sauna, looduse ja loodusjõudude avastamise  ning  maitsva ajurveedaliku õppimisprotsessi toetava toiduga.

Õpime selgeks ajurveeda õlimassaaži Abhyanga.

Massaaži õppides on väga tähtis, et Sa ka iseenda eest hoolt kannad ja tasakaalus oled  ning ajurveedas soovitatavat elustiili järgida püüad.

Abhyanga õlimassaaž Abhyanga õlimassaaž on pärit Indiast, tõlkes tähendab sõna abhyangam hirmuvaba keha. See on iidse ajurveeda eluteaduse (ayurveda: ayu=elu, veda=teadus) panchakarma e. kehapuhastuse lahutamatu osa. Abhyanga massaaži tehakse suure koguse sooja taimse õliga. Abhyanga massaaži liigutused on erinevalt klassikalisest massaazist pehmemad, sujuvamad ja pikemad. Vastav õli aitab organismist pehmemalt toksiine välja viia ning samal ajal moodustab kehale energeetilise kaitsekihi. Abhyanga avab organismis energiakanalid, mille tulemusel 1. tasakaalustub närvisüsteem 2. paraneb üleliigse rasva ja vee organismist väljutamine 3. pehmeneb nahk 4. liigesed muutuvad liikuvamaks ja paindlikumaks 5. Abhyanga tugevdab vastavat kehapiirkoda ning organismi üldiselt, lõõgastab kogu keha ning toimib väga hästi unetuse ja stressi puhul.

Massaaži tgagajärjel tugevneb immuunsüsteem ning suureneb organismi vastupanuvõime haigustele ja traumadele. Abhyanga eesmärgiks on saavutada organismi täielik tasakaal ja seeläbi tagada täiuslik tervis. Massaažikuuri tulemusena taastub organismi sünnipärane energeetiline tasakaal (doshad). Eriti sobilik on abhyanga massaaž põhjamaa inimesele külmal ja kuival aastaajal, sest õli ning sujuvad liigutused aitavad vähendada hinges olevat tühjuse- ning üksildustunnet ning kuivust ja külmust kehas.

Abhyanga õlimassaaž on ajurveeda lahutamatu osa ning ta on ajurveeda mõistes üks „ravim”. Loomulikult ei ole see ravim klassikalises mõttes, kus sisse tuleb võtta tablett või eliksiir, kuid ravim pigem, et saada kontakt iseendaga ja korrastada oma energeetilist tasakaalu.

Ajurveeda on 5000 aasta vanune teadus, mis on eelkõige suunatud haiguste ennetamisele. Jah on olemas ka ajurveeda haigad, kuid siin Eestis me siiski oleme suunanud oma tegevuse hea tervise ja sisemise tasakaalu säilitamiseks. Nii ongi võimalus pakkuda lõõgastavaid õliteraapiaid. Õli on ajurveedas väga oluline osa, enamasti kasutatakse massaažide puhul seesamiõli, kuhu on sisse keedetud erinavad ravimtaimed kega tasakaalustamiseks. Õli, eriti just seesami õli, on armastuse sümbol ja õlimassaaži tehes suurendame eelkõige endas puhast armastuseenergiat, mis on elu edasiviiv energia. Lisaks on võimalik õli ja selles sisaldavate taimede  omaduste abil toetada keha tervenemist , suurendades või vähendades kehas kuumust, külma, kuivust, niiskust või mõnda muud omadust. Lisaks on õliteraapiad rahustava ja meelt vaigistava toimega, mida tänapäeva ühiskonnas väga vaja on.

See kogemus avab kindlasti Sinu meeled ning paljud taoliste kursuste lõpetajad armuvad jäägitult paitavatesse õliteraapiatesse.

Tule, õpi tundma iseend ja oma vajadusi!

TOIMUMISE KOHT: Allika-Löövi Talu Viljandimaal TOIMUMISE AEG:  31. juuli kell 11.00 - 4. august  18.00 (18.00 on õhtusöök)

REGISTREERIMINE JA OSALUSTASU: Registreerimisel  ja tagastamatu ettemaksu  80 EUR tasumisel: Kuni  3. juulini k.a  449 EUR, koos elukaaslase või sõbraga kummalegi 399 EUR 4. juulist alates 499 EUR, koos elukaaslase või sõbraga kummalegi 459 EUR.

Täpse info kuhu ülekanne tehal  leiad registreerimislingil, ülejäänud osalustasu saad tasuda kas kohapeal sularahas või soovi korral  arve alusel osade kaupa.

Koolituse tasule lisandub toiduraha 85 EUR, mille saab maksta kohapeal sularahas. Toidu tegemisel on võimalik kaasa luua ka osalejatel. Toit valmib ajurveedalike põhimõtete järgi.

Osalejad saavad TUNNISTUSE, mis eeldab 100% mahus retriidil osalemist.

Lisaküsimuste korral kirjuta: Aet Sillaste- aet@heatuju.ee Telefon:   5068243 (tööpäevadel kella 9-18)

Oled oodatud nautima, rõõmustama, õppima ja armastama

Õlise kohtumiseni!

Mina, Aet Sillaste järgin ise ajurveeda elustiili ja saan iga päevaga aina rohkem aru kuidas see minu keha ja vaimu toetab. Mul on hea meel, kui saan oma teadmisi jagada ka oma lähedastele, sõpradele, õpilastele  ja kõikidele huvilistele! Teen lisaks erapraksisele nii õhtuseid loenguid, amssaažikoolitusi kui mõnikord ka pikemaid nädalavahetuse kursusi koos praktilise õppega. Minu eesmärgiks massaažiõpetajana on oma oskusi jagada nõnda, et läbi praktika ja kogemuse tekib tunnetus ja julgus ning enesekindlus. Lihtsalt huvilist juhendades on mu eesmärk aidata tal endal  kodusel teel ning lihtsate vahenditega oma tervist ja enesetunnet parandada. Võin enda ja oma perekonna kogemuste põhjal öelda, et see on võimalik ja nauditav. Loe ajurveedast lisaks www.heatuju.ee.

Jaga sündmust

bottom of page