top of page

P, 27. juuni

|

Värvipidu OÜ

Ajurveeda ja abhyanga õlimassaaži koolitusretriit

Õpid selgeks luksusliku õlimassaaži abhyanga ja saad kogeda ajurveedalikku elustiili

Registration is Closed
See other events
Ajurveeda ja abhyanga õlimassaaži koolitusretriit
Ajurveeda ja abhyanga õlimassaaži koolitusretriit

Koht ja aeg

27. juuni 2021, 17:30 – 02. juuli 2021, 16:00

Värvipidu OÜ, Turvise 8-4, Tallinn, Estonia

SÜNDMUSEST

Abhyanga õlimassaaž on pärit Indiast, tõlkes tähendab sõna abhyangam hirmuvaba keha. See on iidse ajurveeda eluteaduse (ayurveda: ayu=elu, veda=teadus) panchakarma e. kehapuhastuse lahutamatu osa. Abhyanga massaaži tehakse suure koguse sooja taimse õliga. Abhyanga massaaži liigutused on erinevalt klassikalisest massaazist pehmemad, sujuvamad ja pikemad. Vastav õli aitab organismist pehmemalt toksiine välja viia ning samal ajal moodustab kehale energeetilise kaitsekihi. Abhyanga avab organismis energiakanalid, mille tulemusel 

1. tasakaalustub närvisüsteem 

2. paraneb üleliigse rasva ja vee organismist väljutamine 

3. pehmeneb nahk

4. liigesed muutuvad liikuvamaks ja paindlikumaks 

5. Abhyanga tugevdab vastavat kehapiirkoda ning organismi üldiselt, lõõgastab kogu keha ning toimib väga hästi unetuse ja stressi puhul.

Massaaži tgagajärjel tugevneb immuunsüsteem ning suureneb organismi vastupanuvõime haigustele ja traumadele. Abhyanga eesmärgiks on saavutada organismi täielik tasakaal ja seeläbi tagada täiuslik tervis. Massaažikuuri tulemusena taastub organismi sünnipärane energeetiline tasakaal (doshad). Eriti sobilik on abhyanga massaaž põhjamaa inimesele külmal ja kuival aastaajal, sest õli ning sujuvad liigutused aitavad vähendada hinges olevat tühjuse- ning üksildustunnet ning kuivust ja külmust kehas.

Abhyanga õlimassaaž on ajurveeda lahutamatu osa ning ta on ajurveeda mõistes üks „ravim”. Loomulikult ei ole see ravim klassikalises mõttes, kus sisse tuleb võtta tablett või eliksiir, kuid ravim pigem, et saada kontakt iseendaga ja korrastada oma energeetilist tasakaalu. Ajurveeda on 5000 aasta vanune teadus, mis on eelkõige suunatud haiguste ennetamisele. Jah on olemas ka ajurveeda haigad, kuid siin Eestis me siiski oleme suunanud oma tegevuse hea tervise ja sisemise tasakaalu säilitamiseks. Nii ongi võimalus pakkuda lõõgastavaid õliteraapiaid. Õli on ajurveedas väga oluline osa, enamasti kasutatakse massaažide puhul seesamiõli, kuhu on sisse keedetud erinavad ravimtaimed kega tasakaalustamiseks. Õli, eriti just seesami õli, on armastuse sümbol ja õlimassaaži tehes suurendame eelkõige endas puhast armastuseenergiat, mis on elu edasiviiv energia. Lisaks on võimalik õli ja selles sisaldavate taimede omaduste abil toetada keha tervenemist , suurendades või vähendades kehas kuumust, külma, kuivust, niiskust või mõnda muud omadust. Lisaks on õliteraapiad rahustava ja meelt vaigistava toimega, mida tänapäeva ühiskonnas väga vaja on.

See kogemus avab kindlasti Sinu meeled ning paljud taoliste kursuste lõpetajad armuvad jäägitult paitavatesse õliteraapiatesse.

Tule, õpi tundma iseend ja oma vajadusi!

TOIMUMISE KOHT: Imeline turismitalu Läänemaal TOIMUMISE AEG: 27.06-02.07

REGISTREERIMINE JA OSALUSTASU:

Registreerimine ja ettemaksu tasumine kuni 18. juunini 510 EUR

Peale seda 560 EUR

Koha kinnitab tagastamatu ettemaks 125 EUR

Kursuse kogusumma tuleb tasuda 14. juuniks ning on hilisemal loobumisel tagastamatu.

Kui soovidtasuda mitmes osas või järelmaksu, siis anna palun oma soovist teada.

Kursusetasu sisaldab ööbimist ühe-, kahe või kolme inimese tubades. Tubadesse paigutumine toimub vastavalt registreerimise järjekorrale.

​Kursuse tasule lisandub 100 EUR toiduraha, mille palume tasuda kohapeal ja see sisaldab 3 x päevas sooja ajurveedalikku toitu ning vahepalasid.

REGISTREERIMISEKS kirjuta palun aet@heatuju.ee

Lisaküsimuste korral kirjuta: Aet Sillaste- aet@heatuju.ee Telefon: 5068243 (tööpäevadel kella 9-18)

Oled oodatud nautima, rõõmustama, õppima ja armastama

Õlise kohtumiseni!

Mina, Aet Sillaste järgin ise ajurveeda elustiili ja saan iga päevaga aina rohkem aru kuidas see minu keha ja vaimu toetab. Mul on hea meel, kui saan oma teadmisi jagada ka oma lähedastele, sõpradele, õpilastele ja kõikidele huvilistele! Teen lisaks erapraksisele nii õhtuseid loenguid, amssaažikoolitusi kui mõnikord ka pikemaid nädalavahetuse kursusi koos praktilise õppega. Minu eesmärgiks massaažiõpetajana on oma oskusi jagada nõnda, et läbi praktika ja kogemuse tekib tunnetus ja julgus ning enesekindlus. Lihtsalt huvilist juhendades on mu eesmärk aidata tal endal kodusel teel ning lihtsate vahenditega oma tervist ja enesetunnet parandada. Võin enda ja oma perekonna kogemuste põhjal öelda, et see on võimalik ja nauditav. Loe ajurveedast lisaks www.heatuju.ee.

Et Sul aga lihtsam otsustada oleks, siis saadan Sulle ühe kogemusloo mille iseenda ja oma õpilaste kogemuste najal kirja panin.

MIKS ON HEA AJURVEEDA ABHYANGA MASSAAŽI ÕPPIDA RETRIIDI VORMIS?

Eelmisel aasta suvel toimus Nõva metsade vahel Eestis esimest korda ajurveeda ja abhyanga õlimassaaži koolitusretriit. Abhyanga massaaži koolitusi oleme mina või teised ajurveeda õpetajad ennegi teinud, aga retriidi vormis, kus me kõik olime viis päeva koos, oli see esimene kord.  Esimene, veidi arglik, kuid samas sügav ja avav kogemus nii mulle kui ka osalejatele. Nüüdseks olen ma endale ääretult  tänulik, et ma selle suure ja põhjaliku töö ette võtsin, sest see andis meile kõigile tohutult palju. Iga kord kui ma mõne koolituse teen, siis tundub mulle, et kõige rohkem on õppida vaja mul endal. Olen vist igavene iseenda õpilane õpin oma õpilastega koos.

Väga raske on seda imelist kogemust vaid paari lausega edasi anda. Või pigem  on raske kogemust sõnadesse panna nõnda, et see annaks edasi minu tunde. Tahaksin lihtsalt välja tuua mõned olulised punktid,  mida see koosolemine meile kõigile andis, ehk see aitab ka Sinul otsustada, kas Sind see kogemus  kõnetab:

1) Kuna põhirõhk oli ikkagi massaažiõppel, siis kõik muu, mida on võimalik pakkuda juurde viiepäevase koosolemisega, on vägagi  toetav ja süvendab massaažikogemust. Ajurveedalik toit, meditatsioonid ja rituaalid toetasid rohkem kui ma oodata oskasin.

2) Abhyangat on tarvis ise kogeda, esimesel kahel päeval ei pruugi selle sügavus isegi kohale jõuda. Alles hiljem mõistad, kui palju ta Sinusse rahu, meelekindlust ja armastust toob. Sellest tekib tohutu tahtmine seda kõike ise jagada.

3) Retriidil me tegime igal  läbi ka ajurveeda hommikurituaalid. Mediteerisime ja liigutasime end. Nendest sai paljudele osalejatele harjumus jätkata enesemassaaži ja puhastusprotseduuridega hiljem ka kodus. Keha harjus lihtsa ja armastava kohtlemisega ja „nõudis” hiljem veel ja veel...

4) Ajurveedalik toit täitis kõhtu ja õpetas mõistma kui tähtis osa on toidukordade kellaaegadel, mõistliku suurusega portsjonitel ning toidu lihtsusel. Toiduajad kujunesid igapäevasteks naudingulisteks rituaalideks. Peale seda oli kõigil hea olla ning kõht ei saanud liiga täis.

5) Meil oli aega ka teoreetilisteks loenguteks ning retriidi lõpus oli tänu ajurveedalikele teadmistele palju lihtsam üksteist ja üksteise eripära mõista. Naersime üksteise veidruste üle.

6) Kõige hinnalikumaks kingituseks aga oli see sügava rahu ja vaikuse seisund, mis retriidi lõpus kõiki meid täitis. Meie kokapoiss oli tõeliselt üllatunud, kui viimasel hommikul  meile hommikuputru serveerides leidis kaksteist naist, kes lihtsalt olid, olid ja mitte midagi ei rääkinud ning nautisid vaikuse, rahu ja armastuse seisundit iseenda sees. Ta korra kuulatas ukse taga ja esmalt arvas, et meid ei olegi üldse seal, kuid hunnik jalanõusid reetis meid. See vaikuse ja armasruse jõu kogemine oli nii ülev ja võimas tunne. See püsis veel kehas ja hinges väga kaua ning osa sellest on uute kogemustega põimununa minus veel tänagi.

Mulle tundub, et paremi ni kui mina on osanud kogetut kirjeldada minu armsad õpilased ja kaasteelised. Tahan neid ka Sinuga jagada, kui soovid lugeda, siis ole hea:

KARINI JAGAMINE

Nagu eelnevalt olen juba öelnud, oli see Abhyanga õlimassaazi koolitusretriit minu jaoks midagi enamat kui lihtsalt massaaziõppimine.

Nõvale sõites ei osanud ma arvatagi et selline fantastiline ja sügav isiklik kogemus mind seal ees ootab.Teadsin et soovin seda massaazi õppida kui internetis ringi tuulates ükskord pilk peale jäi just sellisele massaazikoolitusele.Tunne oli õige ja kõik oli suurepärane.

Need päevad Nõval olid justkui reaalsusest eemal, teises maailmas , täis rahu, harmooniat ja armastust.Arvan et kolmandal , neljandal päeval tundsin sõnulseletamatut rahu enda hinges, nii kerge oli kuidagi olla, oli udusule tunne, lihtsalt hõljusin :)

Viimasel päeval ise seda massaazi saades oli küll imeline tunne , sooviksin veel seda kogeda :)

Ja see Ajurveedalik toit sobis ja maitses mulle ka väga hästi, kõht ei valuta siiani -aitähh!

Aet , sa oled super tore inimene.Mul on väga hea meel et sattusin olema õigel ajal õiges kohas!

See retriit oli minu jaoks rännak teise maailma ja see maailm meeldis mulle väga!

ÜLLE JAGAMINE

Suur tänu ilusate piltide eest! Elan siiani mõnusas retriidilummuses, keha on kerge ja meel on vaba. Isegi päevaplaani olen enam-vähem sama suutnud hoida-kella 6-st hommikurituaalid (v.a saun), päeval teen massaaži ja õhtul kell 10 magama:D

Toitumist pean kindlasti veel õppima, teen küll samu toite mis Nõval, järgin ajurveedalikke põhimõtteid, aga natuke üksluiseks kipub minema. Täpselt ei tea ka, mis millega kokku sobib.

See koos veedetud aeg andis mulle väga palju juurde, kindlasti tahan sinu koolitustel ja koosviibimistel veel osaleda. Avasid mulle täiesti uue maalima ajal, mil arvasin et tean juba niigi palju :D

Aitäh sulle selle eest, oled imeline!

TIINA JAGAMINE

Minu jaoks oli see väga eriline kogemus seal Nõval. Suurepärases seltskonnas, suurepärane toit ja imeline massaaž,nii kogedes, kui kinkides. Imeline tervenemine kehale ja hingele. Sain ka enda jaoks kinnituse, mida kaua otsinud olen, et massaaž on see vorm, läbi mille ma saan inimestega oma armastust jagada. Nii et tuleb lihtsalt nüüd leida armsad ruumid, kus seda teha ja tegutsema hakata:) Aitäh, aitäh, aitäh armas Aet!!!

Jaga sündmust

bottom of page