top of page

E, 03. okt

|

Kerala, India

Kehapuhastus ajurveeda keskuses Indias

Registration is closed
See other events
Kehapuhastus ajurveeda keskuses Indias
Kehapuhastus ajurveeda keskuses Indias

Koht ja aeg

03. okt 2022, 09:00 – 17. okt 2022, 18:00

Kerala, India

SÜNDMUSEST

2022 kevadel käisin ise juba kolmandat korda ajurveeda keskuses enda eest hoolitsemas.

Oktoobris on taas suurepärane võimalus tulla minuga koos Indiasse Keralasse, Lõuna-Indiasse, et teha läbi ajurveeda keskuses panchakarma puhastukuur.  See võimalus sobib Sulle siis, kui oled valmis kaheks nädalaks võtma aja, et enda tervise eest hoolt kanda ja sellele protsessile pühenduda.

Panchakarma on sanskritikeelne sõna mis tähendab viie võimsa loodusjõu (elemendi) tasakaalustamist kehas. Kuna see protsess vajab väga põhjalikke eelteadmisi, siis tehakse seda spetsiaalsetes ajurveeda keskustes. Indias on ajurveeda meditsiiniga samaväärselt aktsepteeritud tervendussüsteem.

Keha tasakaalustamine käib läbi loodusravi, erinevate kehapuhastusprotseduuride, massaažide, jooga, tervisliku toidu ja regulaarse päevarütmi, mida ajurveeda keskuses pakutakse.

Panchakarma protseduuril keskendutakse konkreetselt Sinu keha vajadustele ja seda protseduuri juhendavad selleks vastava ettevalmistuse saanud inimesed. Igale inimesele määratakse erinevad protseduurid. Enamasti erinevad õliprotseduurid- massaažid sooja õliga ja looduslike vahenditega.

Vastavalt keskuses oldud ajale on ette nähtud ka joogatunnid.

Keskuses saab valida ka

 • salenemise programmi
 • keemiaravijärgse programmi
 • diabeedi kontrolli alla saamise programmi
 • insuldist taastumise programmi
 • covidist taastumise programmi

AEG ja KESTVUS:

Saabumise päevaks on 2. oktoober Trivandrumi lennujaama tullakse vastu)*

Selleks, et 2. oktoobril kohal olla, tuleks Tallinnast väljuda 1. oktoobril.

Soovi korral võid varem tulla ja iseseisval Keralat avastada.

Et kehapuhastuse ajal meel rahulikum oleks, et Sa suudaksid pühenduda iseendale ja ei sooviks vaid kärsitult  Indiat avastama minna, siis seekord lisasin programmi ka väikese lõõgastuspaketi.

Alustame  oma puhastusreisi  esmaspäeval 3. oktoobril päevase väljasõiduga:

3. oktoobri hommikupoolikul külastame Kerala pealinna Trivandrumit ( ka Thirvanthapuram), selseid tuntumaid  templeid ja turgu. Lõunasöögiks tuleme keskusesse tagasi ja peale lõunat avastame ookeani ja kuulsat Kovalami randa. Päikeseloojangul sööme rannas kauni vaatega söögikohas õhtust.

Teisipäeva õhtul, kui keskuse ajakava võimaldab, võime veel külastada käsitööküla.

Kehapuhastuse protsess algab 4. oktoobril,

Pannchakarma puhastuseks on arvestatud  14 päeva  4.-17. oktoober

Keskusest tullakse Thiruvanthapuram´i lennukile või rongile vastu.

Tagasilend viimasel ravipäeval (õhtul 18.30 Delhisse lend).

*Kochisse on aegajalt lennupiletid soodsamad, aga sealt tuleb ise taksoga (vähemalt 80 EUR) või siselennuga tulla.

Kui soovid enne või pärast veel mõned päevad Indias olla, siis soovitan seda teha enne ja võin soovitada Sulle hotelli.

SUHTLEMISE KEEL:

keel on inglise keel. Töötajad räägivad seda hästi ja on kasina keeleoskusega inimeste suhtes väga abivalmid.

Saan kokkulepitud lisatasu eest abi pakkuda esmase konsultatsiooni (mis on kõige olulisem) tõlkimisel, aga igapäevaselt lihtsa suhtlemisega inglise keeles (kuidas magasid? kas kõht käis läbi? kas kuskilt valutab?) peaks ise hakkama saama.

ETTEVALMISTUS:

Enne minekut, 9. septembri õhtul kell 17.30 Tallinnas põhjalik infotund loeng, et Sul oleks võimalikult turvaline ja mõnus Sinna minna. Osa saad vajadusel võtta ka Zoomi teel. Enne seda (augustis) saad Sa ligipääsu e-koolitusprogrammile, kus on ajurveedat, keskuses toimuvat tutvustav video ning video sellest kuidas end ette valmistada.

Lisaks saadan Sulle peale registreerumist enda poolt kokku pandud infolehe lennupiletite võimaluse, viisa, raha vahetuse, transpordi ja kohaliku olu kohta.

Lisaks enne minekut ka keskuse poolsed eesti keelde tõlgitud soovitused ning juhised.

Seetõttu on soovitav registreeruda enne 7. septembrit, et Sa jõuaks infoga tutvuda. Hilisemat kohtumist pole võimalik teha, sest 18.09 lähen juba Indiasse ise.

KOHAPEAL hoolitseb ja vastutab Sinu eest ajurveeda keskuse kollektiiv.

Tegemist ei ole  harjumuspärase "grupiretriidiga" kus kõik teevad grupis ühiseid harjutusi vaid mina juhatan Sind sinna ja nii Sulle kui  igale  teisele osalejale määratakse keskuse poolt oma isiklik protseduuride ja massaažide programm.  Ülesehituselt võib seda võrrelda veidi spa-ga. Keskuse töötajate käest saad kogu info oma protseduuride ja nende toimumise ning toime kohta. Sinu ülesanne on olla avatud ja aktiivne ning vastu võtta.

Minu poolt on kohapeal 3. oktoobri väljasõit. Muus osas  ma kohapeal enam  midagi ei organiseeri, ega vägesid ei juhata vaid teen nagu Sinagi oma puhastust ja siserännakut ehk siis olen seal samuti üks paljudest  klientidest. Seepärast saadki Sa just enne minekut minult põhjaliku ettevalmistuse ja enne programmi algust ka väljasõidu, et Sul oleks turvaline tulla ja koha peal olla. Keskuses me ei pruugi mõnel päeval isegi mitte kokku saada :)

Küll aga teeme kohapeal selle aja jooksul neljal õhtul jagamisringid.

Kui eelistad reisikaaslast, siis viin Su võimalusel teise sarnaste soovidega osalejaga kokku. Palun märgi oma soov registreerimisel  märkuste lahtrisse.

OSALEJATE ARV:

Tulla saab inimesi vastavalt sellele kui palju keskuses on vabu kohti. Kogu keskus on kokku 12 tuba. Arvestada tuleb, et kohad võivad täituda varakult ja hiljem otsustades ei pruugi Sa enam saada soovitud tuba.

HIND KOOSNEB:

I Koha broneerimine ning PANCHAKARMAKS  ETTEVALMISTUS:  380 EUR (kordajatele 190 EUR)

See tuleb tasuda OÜ Värvipidu arvele koha broneerimisel ja on hilisemal loobumisel tagastamatu.

Sisaldab:

 1. Koha broneerimine ja Sinu vajadusi arvestades keskusega suhtlemine.
 2. Soovi ja vajaduse korral privaatne konsultatsioon kesvusega 30 minutit zoomi teel.
 3. Kirjalik põhjalik infomaterjal praktiliste nõuannetega, mida kaasa võtta, kus raha vahetada, kuidas liikuda, lennukipileteid osta, viisat teha jne.
 4. Põhjalik ette valmistav e-koolitusprogramm: enda keha ja meele ette valmistamiseks ja protsessi tutvustus videoloengutena. Lühike sissejuhatus ajurveedasse. See toimub minu kodulehe e-platvormil
 5. Kokku saamine ja küsimused-vastused 9. septembril kell 17.30-20.00 Tallinnas. Seetõttu on soovitav registreeruda enne 7. septembrit, et Sa jõuaks infoga tutvuda. Hilisemat kohtumist pole võimalik teha, sest 18.09 lähen juba Indiasse ise.
 6. Iga osaleja saab ka enesemasssaaži video,  2019 ning 2020 aasta ajurveeda kalendermärkmiku ca 50 praktilise nõuandega  e-raamatu millega enne reisi tutvuda tuleb.
 7. Lisaboonusena 3. oktoobri 1-päevast väljasõitu ja nelja õhtust jagamisringi keskuses puhastuse ajal.

Selle summa tasud kohe kui oled otsustanud tulla ehk kui broneering keskusesse on kinnitatud.

NB! See tasu kohast loobumisel või Sinu mineku ära jäämisel OÜ Värvipidu poolt mittetulenevatel põhjustel ei kuulu tagastamisele.

II Keskuse majutuse  ja protseduurie tasu

Teraapiapäev  50 EUR/päev/inimene , mis sisaldab tervislikku tasakaalustatud taimset toitu ja vähemalt 2x päevas protseduure

Majutus- üks tuba või bungalo mahutab 2 inimest, kuid võõraid inimesi ühte tuppa ei majutata:

Esimestel registreerujatel on valikuvõimalus suurem!

Siin kirjas olevast majutuse hinnast on hetkel soodustus -10%

Aiavaatega mõnusa väikese rõduga tuba 18 m2, - 35 EUR/ öö

Bungalo terrassiga Šiva 44m2, - 40 EUR/ öö välja müüdud!

Bungalo terrassiga Vishnu 46m2 -  45 EUR/öö välja müüdud!

Bungalo terrassiga Brahma 60m2 -  50 EUR/öö  Bungalo 2 korrus saadaval

Bungalod asuvad tagaaias vaatega jõele.

Protseduuridele ja majutusele lisanduvad taimeravimid mida Sulle puhastuse ajal ja koju kaasa määratakse (kõige soodsama majutuse korral arvesta koha peal kokku umbes 1450 EUR 2 nädala eest).

Kõik toad on väga puhtad ja mugavad, koristatakse üle päeva.

Keskus küsib augustis ka ettemaksu 500 EUR, ole ka selleks valmis (see arvestatakse siis lõpphinnast maha)

Vajaliku info kuhu ja kuidas tasuda saad peale koha broneerimist infolehel  ja enne tähtaega ka minult meeldetuletuse.

Esmapilgul võib hind Sulle kallis tunduda, aga tegelikult tuleb see väga sarnane sama pikale aktiivsele puhkusele!

Seega, mõtle hetkeks, mis on Sulle olulisem!

Hinna sisse ei kuulu ja Sinul tuleb endal osta ja vastutada :

- Lennukipiletid  800-1200 EUR, vastavalt lennufirmale, mida hiljem broneerid, seda kallim.

Üldiselt on kõige soodsab variant sõita Finnairiga Delhisse  (TLL-DEL) ja teise lennuga  (Air India, Viastara) Delhist  Thiruvanthapuram-i (DEL-TRV)

Kui soovid soovid lennukipiletite ostmisel abi, siis aitab Sind selles osas abivalmis Aves Travel reisikonsultant Siret Viirok, siret@avestravel.eu

Kui kasutad Sireti  siret@avestravel.eu teenust, siis kindlasti ütle, kui oled kuupäevade suhtes paidlik ja kindlasti seda, et India siselennud tasub võtta eraldi (hinnavahe on märgatav)

​Kui hakkad otsima lennukipileteid, siis soovitan esmalt vaadata nt www.momondo.ee lennud välja sa siis ostma minna lennufirma enda lehelt (www.finnair.com, www.lot.com, www.qatarairways.com) Siselennud www.airindia.in, www.goindigo.in, www.airvistara.com ja ka www.airasia.com

Hetkel kui ise googeldasin (juuli lõpus), on piletid kokku  ca 1000 kanti. Kui reisid käsipagasiga, siis soodsam. Lennnu lähenedes ka hinnad tihti kallinevad!

Keralasse kipuvad piletid kahjuks muudest piirkondadest tsipa kallimad olema, aga ajurveeda keskused on seal ka parimad!

Kui oled paindlik ja tuled päev/paar varem/hiljem ja viitsid ise  netis tööd teha ja pileteid otsida, siis võid ka leida  häid variante.

1) Variant 1 on minna Delhisse ja sealt siselendudega edasi Trivandrumisse / Thiruvanthapuram (TRV)

Delhisse soovitav vaadata Finnair, LOT, KLM, tasub ka vaadat Qatar-i. Qataril olid väga mugavad variandid Delhisse. 

Delhist edasi Airindia, Indigo, Vistara...

2)Teine võimalus on  sõita kaTallinnast Kochisse Qatariga.  Sealt lend Trivandrumisse siselennuga (Indigo www.goindigo.in). Kahjuks on Keralast Trivandrumisse vaid üks lend kella 10 paiku hommikul.

Seda maad annab ka taksoga sõita ca 80-100 EUR . Ka bussi või rongiga, mis on palju reisinule põnev seiklus ja väga odav, aga esimest korda minejale võib olla bussi/rongisõit väike peavalu.

3) Võid veel otsida ka Tallinnast-  sihtkohaks Mumbai või Bangalore / Bengaluru ja siis siselennuga edasi. Qatar lendab  sina ja mu teada ka KLM Jällegi, kasuta Momondot üldotsinguks ja siis osta pilet pigem reisifirma kodukalt.

Näidised lendudest kui leiad:

01.10 Tallinn-Helsinki Delhi

Finnair: 15.15 - 5.25 

02.10 Delhi (DEL)- Trivandru (TRV)

Viastara 8.10-11.25

Air India 14.30-17.45

17.10 Trivandrum (TRV)- Delhi (DEL)

Air India: 18.20- 21.10

Go Indigo

ööbimine Delhis

18.10 Delhi (DEL)- Helsinki (HEL)- Tallinn (TLN)

Finnair: 7.40-17.35

Pane tähele, et Kerala pealinnal on kaks nime, nii Thiruvanthapuram kui Trivandrum.

Viimased covid tingimused: https://www.mohfw.gov.in/pdf/GuidelinesforInternationalarrivalsupdatedon02September2022.pdf

-Reisikindlustus -palun vali ka covid kaitse

- Viisa 40 EUR

Lisaküsimused

aet@heatuju.ee

Tel. 5068243 (E-R 10-18)

NB! Facebookis ma kahjuks  ei pane tihti  küsimusi tähele ega suuda neile  vastata, seega helista tööajal või saada meil.

Kui tunned et panchakarma on Sinu jaoks esialgu liiga palju, siis võid ühineda hoopiski 24.09-01.10  Ajurveedaliku lõõgastusretriidiga Indias, kus kogeme ajurveeda protseduure, toitu ja taimi ning avastame ka veidi Indiat. Loe lisaks siit: https://www.heatuju.ee/ajurveedalik-l%C3%B5%C3%B5gastusretriit-keralas

TAGASISIDE EVE-lt :

Kindlasti oli panchakarma kehale väga väärtuslik kingitus ja kogemus. Samuti ka hingele. Mind isiklikult valdas selline “puhas” tunne umbes 1,5 kuud peale Indias käimist. Kòik on kuidagi korras ja lihtne. Igasugused hirmud on kadunud. Lihtsalt olen. Alles eile pakuti kohvi- olin täiesti ükskòikne, endiselt. Mina, kes ma nautisin enne Indiat oma hommikuid kohvi seltsis, tundsin juba seal, et see pole mulle tegelikult üldse vajalik. Tuline ingverivesi on parim. Ja mis kòige imelikum- tunnetan iga päevaga järjest enam, et saan mingeid vastuseid, olukordadele, mis varem tundusid segased, arusaamatud. Kòik on kuidagi nii selge, iseenesestmòistetav. Tahaks tagasi... Loodan, et kòik kogesid midagi väga erakordset seos selle “puhastumisega” Minu südamlikud tervitused ja tänud kòigile, kellega mul oli vòimalus oma esimest Indias oleku aega jagada! Aitäh , kulla Aet!

Jaga sündmust

bottom of page