top of page
Ajurveeda kehapuhastus PANCHAKARMA Indias Aedaga

🌺MIS ON PANCHAKARMA?

Panchakarma on ajurveedal põhinev traditsiooniline raviprotseduur, mis pärineb Indiast. "Pancha" tähendab sanskriti keeles "viit" ja "karma" tähendab "ravi" või "protseduuri". Seega viitab Panchakarma viiele peamisele raviprotseduurile, mis on osa tuhandete aastate vanusest süsteemist.

🌺 Panchakarma aitab Su keha puhastada, tasakaalustada ja tervendada, eemaldades sinna  kogunenud toksiinid.  Ta taastab keha loomuliku tasakaalu, mille tagajärjel saab Su keha hakata ise tervenema ja haigustest paranema. Puhastus toimub nii keha kui meele tasandil. 🌺

See protseduur hõlmab spetsiifilisi meetodeid, mida teostab kogenud ajurveeda terapeut või arst.

🌺PANCHAKARMA KOOS GRUPIGA

Kuna panchakarma on tõsine elu muutev protsess, siis mina aitan Sind panchakarmaks ette valmistada, et saaksid sellest protsessist enda jaoks võimalikult  parima tulemuse.  Oma pikaajaliste kogemuste baasilt on mul Sinu jaoks palju häid nõuandeid, ja soovitusi, mida Sinuga jagada. Enne Sinu tulekut võime teha veebi vahendusel veel ühe videokõne, kus saad esitada küsimusi, mis Sind huvitavad.  

Kui minek on grupiga, siis esimesel päeval tutvustan Sulle ümbruskonda ja keskust ja olen ise kogu aja grupiga koos, et Sa teaksid täpselt kuidas seal kõik toimub. Kui aga soovid minna privaatsel, siis küsi palun minult aet@heatuju.ee kirjutades privaatset pakkumist

❤️ Minuga ja Eesti grupiga koos saad teha panchakarmat 16.-30. november 2024.

Info, registreerimisvormi  ja hinnad leiad siit:

KEHAPUHASTUS AJURVEEDA KESKUSES INDIAS

💙Kui aga soovid minna iseseisvalt, siis küsi palun minult meilile  aet@heatuju.ee kirjutades privaatset pakkumist.

 

🌺KELLELE PANCHAKARMA SOBIB?

See sobib kõikidele neile, kes on valmis olema 2 nädalat kohapeal ajurveeda keskuses. Sellel ajal reisida ja Indiaga tutvuda praktiliselt ei saa. Väljasõiduks on esimene päev, kus tutvud koos minuga kohalike vaatamisväärsuste ja kultuuriga.

See võimalus sobib Sulle siis, kui oled valmis vähemalt kaheks nädalaks võtma aja, et enda tervise eest hoolt kanda ja sellele protsessile kogu tähelepanu pühendada

Panchakarma on sanskritikeelne sõna, mis tähendab viie võimsa loodusjõu (elemendi) tasakaalustamist kehas. Kuna see protsess vajab väga põhjalikke eelteadmisi, siis tehakse seda spetsiaalsetes ajurveeda keskustes. Indias on ajurveeda meditsiiniga samaväärselt aktsepteeritud tervendussüsteem.

🌺MIDA SEE PROTSESS ENDAST ETTE KUJUTAB?

Keha tasakaalustamine käib läbi loodusravi, erinevate ajurveedalike kehapuhastusprotseduuride:

Protseduurid, mida panchakarma ajal kasutatakse

 1. Virechana on protseduur, mille käigus kutsutakse looduslike vahenditega esile kõhulahtisus, et eemaldada liigne pitta dosha kehast. See aitab parandada seedimist, kõrvaldada toksiine ja tasakaalustada keha energiat.

 2. Snehavasti on teraapia, kus kasutatakse  õlidega täidetud klistiiri, et puhastada, toita ja tasakaalustada seedetrakti ning närvisüsteemi. See on protseduur, mis aitab eemaldada toksiine, tugevdada immuunsüsteemi.

 3. Kashayavasti on sarnane protseduur snehavastile, aga klistiir on täidetud ravimtaimekeedusega

 4. Nasya on ninapuhastusprotseduur, kus spetsiaalsed ravimtaimedega õlid tilgutatakse ninna. See aitab puhastada ninaõõnesid, leevendada allergiaid, parandada hingamisteede tervist ja tasakaalustada keha ja meelt.

 5. Vamana : Vamana on panchakarma protseduur, mis hõlmab keha puhastamist oksendamise kaudu. See aitab eemaldada liigset kapha doshat (lima) kehast ning tasakaalustada seedimist ja ainevahetust. Seda protseduuri kasutatakse väga harva.

Kõik panchakarma protseduurid kavandatakse individuaalselt, võttes arvesse iga inimese tervise hetkeseisundit ja vajadusi. Iga inimese puhul kasutatakse tema keha vajadustest lähtuvaid õlisid ja ravimtaimi.

Põhiprotseduure toetavad massaažid ja teraapiad​

Abhyanga on üks levinumaid ayurveda massaaže, kus kasutatakse soojendatud taimseid õlisid. Seda massaaži tehakse pehmete ja rahulike liigutustega, et stimuleerida vereringet, lõdvestada lihaseid ning eemaldada kehast jääkaineid ja toksiine. Abhyanga aitab tasakaalustada doshasid, rahustada meelt ja tugevdada immuunsüsteemi.

Shirodhara on massaaž, kus soojendatud õli valatakse järk-järgult otsaesisele. See protseduur on eriti lõõgastav ja rahustav ning aitab leevendada stressi, ärevust ja unehäireid. Shirodhara toetab närvisüsteemi tasakaalu, parandab keskendumisvõimet ning soodustab sügavat vaimset ja füüsilist lõdvestumist.

Pinda Sweda on massaaž, kus kasutatakse soojendatud riisikotikesi või maitsetaimedega täidetud kotikesi. Kotikesed katetakse sooja õli sisse, surutakse õrnalt kehale ja tehakse ringjaid liigutusi. See massaaž aitab leevendada lihaspingeid, parandada vereringet ja lõõgastada keha. Pinda Sweda on eriti kasulik liigeste ja lihaste probleemide korral ning aitab keha toksiinidest puhastada.

Udvartana on massaaž, kus kasutatakse kuiva taimset pulbrit. Pulber hõõrutakse kehale, aidates stimuleerida vereringet, vähendada tselluliiti, parandada naha tekstuuri ning eemaldada kehast jääkaineid ja toksiine.​

🌺KESTVUS

Pannchakarma puhastusprotsess on 14 päeva, kui soovid minna omal käel, siis võid teha seda ka pikemalt, kuni 28 päeva

Keskusest tullakse Sulle Thiruvanthapuram´i lennukile või rongile vastu.

Tagasilend viimasel ravipäeval (õhtul 18.30 Delhisse lend)või järgmisel hommikul. Soovi korral võid jääda ka enne või pärast veidikeseks nautlema. Kui seda soovid, siis soovitan seda teha enne ja võin soovitada Sulle selleks toredat hotelli.

Boonus kingituseks grupile!

Et kehapuhastuse ajal meel rahulikum oleks, et Sa suudaksid pühenduda iseendale ja ei sooviks vaid kärsitult Indiat avastama minna, siis algab Sinu puhastusreis ülevaatliku päevase väljasõiduga:

Külastame Kerala pealinna Trivandrumit (ka Thirvanthapuram), selseid tuntumaid templeid ja huvi korral turgu. Pealelõunal  avastame ookeani ja kuulsat Kovalami randa. Sööme rannas kauni vaatega söögikohas lõunat ja külastame käsitööküla.

🌺SUHTLEMISE KEEL

Suhtlemise keel keskuses on kliinikus inglise keel. Töötajad räägivad seda hästi ja on kasina keeleoskusega inimeste suhtes väga abivalmid. Siiamaani on kõik osalejad hästi hakkama saanud.

Saan kokkulepitud lisatasu eest abi pakkuda esmase konsultatsiooni (mis on kõige olulisem) tõlkimisel, aga igapäevaselt lihtsa suhtlemisega inglise keeles (kuidas magasid? kas kõht käis läbi? kas kuskilt valutab?) peaks ise hakkama saama. Igapäevast tõlketeenust kahjuks ma osutada ei saa.

🌺PANCHAKARMAKS ETTEVALMISTUS

Peale registreerimist ja bronneerimistasu tasumist saad Sa ligipääsu e-koolitusprogrammile, kus on ajurveedat, keskuses toimuvat tutvustavad  videod ning video sellest kuidas ennast panchakarmaks ette valmistada. Samuti videod meeleharjutuste ja toitumissoovitustega. 

Koolitusprogrammist leiad ka minu poolt kokku pandud väga põhjaliku infolehe lennupiletite võimaluse, viisa, raha vahetuse, transpordi ja kõige vajaliku info kohta, mida enne minekut vajad.

Saad kuu aega  enne minekut ka keskuse poolsed eesti keelde tõlgitud soovitused ning juhised.​

🌺MIS TOIMUB KOHAPEAL?

Kohapeal hoolitseb ja vastutab Sinu eest ajurveeda keskuse kollektiiv.

Sulle  määratakse keskuse poolt oma isiklik protseduuride ja massaažide programm. Ülesehituselt võib seda võrrelda veidi spa-ga. Keskuse töötajate käest saad kogu info oma protseduuride ja nende toimumise ning toime kohta. Sinu ülesanne on olla avatud ja aktiivne ning vastu võtta.  Ning kui millestki aru ei saa, siis alati küsida.

 

Kohapeal on aeg selleks, et saaksid omaette olla, enda sisse vaadata, õppida lihtsalt olema ja seda nautima.  Seepärast saadki Sa just enne minekut minult põhjaliku ettevalmistuse ja enne programmi algust ka väljasõidu, et Sul oleks turvaline tulla ja koha peal olla.

Kui soovid reisikaaslast, siis viin Su võimalusel teise sarnaste soovidega osalejaga kokku. Sel juhul anna sellest palun registreerimisvormis märku  ja kui registreerub veel keegi sarnase sooviga, siis viin teid omavahel kokku. Grupiga läheme  16.-30. novembril 2024.

🌺OSALEJATE ARV

Tulla saab inimesi vastavalt sellele kui palju keskuses on vabu kohti. Kogu keskus on kokku 12 tuba. Arvestada tuleb, et kohad võivad täituda varakult ja hiljem otsustades ei pruugi Sa enam saada soovitud tuba. Bangalod täituvad alati esimestena ja üsna kiirelt. 

Paketis sisaldubb: 

 1. Koha broneerimine ja Sinu vajadusi arvestades keskusega suhtlemine.

 2. 14 päeva puhastusprogramm ajurveeda keskuses, mis sisaldab vähemalt kahte (tihti kolme) protseduuri päevas, 3 korda päevas tervislikku ajurveedalikku taimetoitu, 5 joogatundi

 3. Lennujaamatransfeere keskusest ja keskusesse

 4. Soovi ja vajaduse korral privaatne konsultatsioon kesvusega 30 minutit veebi teel.

 5.  Põhjalik ette valmistav e-koolitusprogramm: enda keha ja meele ette valmistamiseks ja protsessi tutvustus videoloengutena. Lühike sissejuhatus ajurveedasse. See toimub minu kodulehe e-platvormil

 6. Kirjalik põhjalik infomaterjal praktiliste nõuannetega (e-koolitusprogrammis), mida kaasa võtta, kus raha vahetada, kuidas liikuda, lennukipileteid osta, viisat teha jne.

 7. Iga osaleja saab ka enesemasssaaži juhendi , ajurveeda nõuannete kogumiku ca 50 praktilise nõuandega e-raamatu näol,  millega enne reisi tutvuda tuleb.

 8. Lisaboonusena ühe päevane väljasõit minu poolt saabumisel, kui minek on grupiga

🌺MAJUTUS JA OLME

Majutuse tasu lisandub panchakarmal osalemise tasule

Elame väikeses hubases ajurveeda keskusesTrivandrumi külje all, kuulsast Kovalami rannast 6 km kaugusel. Keskusel asub jõe ääres. Seal on väike sisehoov, kus on väga mõnus protseduuride vahepeal puhata. Loodud on mõnus ja  rahulik  keskkonnd, kus patsiendid saavad lõõgastuda ja taastuda.

Aias  kasvatatakse ajurveeda taimi ja ravimtaimi. Palju on lopsakalt lokkavat rohelust ja õisi

Sisekujunduses on paljuski kasutusel looduslikud  materjale nagu puit ja kivi, et luua maalähedane ja rahustav atmosfäär. Ruumides on kaunistuseks ka traditsioonilist kunsti ja käsitööd, mis peegeldab Kerala kultuuri ja ajurveeda pärandit. 

Keskuses on lisaks eluruumidele spetsiaalsed  hoolitsusteks  mõeldud ruumid, kus kliendid saavad nautida massaaže ja hoolitsusi. Katuseterrassil on mahukas joogasaal hommikuseks kehasirutuseks, mida juhendab kohalik õpetaja. 

Keskuses töötavad oma  kokad, kes valmistavad kohapeal ülimalt maitsvat taimset ajurveedalikku tasakaalustatud toitu. 

Toad on väga puhtad ja mugavad, koristatakse üle päeva.  

Igas toas on dušh ja WC. Pesu saab kohapeal pesta lasta

Toa tasu lisandub panchakarmal oalemise tasule

Välja on toodud 1 toa hind, üks tuba või bungalo mahutab 2 inimest,  võõraid inimesi ühte tuppa ei majutata:

Esimestel registreerujatel on valikuvõimalus suurem!

Aiavaatega mõnusa väikese rõduga tuba 18 m2, - 35 EUR/ öö

Bungalo terrassiga Šiva 44m2, - 40 EUR/ öö

Bungalo terrassiga Vishnu 46m2 -  45 EUR/öö

Bungalo terrassiga Brahma 60m2 -  50 EUR/öö

Bungalod asuvad tagaaias vaatega jõele.​​

🌺LISAKULUD:

Hinna sisse ei kuulu ja Sinul tuleb endal osta ja vastutada:

- Lennukipiletid

- Viisa

- Kindlustus

Kui soovid lennukipiletite ostmisel abi, siis aitab Sind selles osas abivalmis Aves Travel reisikonsultant Siret Viiroksiret@avestravel.eu

Kui kasutad Sireti siret@avestravel.eu teenust, siis kindlasti ütle, kui oled kuupäevade suhtes paidlik.

​Kui hakkad otsima ise lennukipileteid, siis soovitan esmalt vaadata nt www.momondo.ee lennud välja sa siis ostma minna lennufirma enda lehelt (www.finnair.comwww.lot.comwww.qatarairways.com) Siselennud www.airindia.inwww.goindigo.inwww.airvistara.com ja ka www.airasia.com

Piletid on vahemikus 900- 1300 EUR kanti. Kui reisid käsipagasiga, siis soodsam.

Soovitatavad lennuvariandid: 

1) Variant 1 on minna Delhisse ja sealt siselendudega edasi Trivandrumisse / Thiruvanthapuram (TRV)

Võimalik  näidis lendudest  (palun ära seda kui jäädavat kuldset tõde võta, sest lennufirmad lennuaegade muutusi minuga ei kooskõlasta)

Tallinn-Helsinki Delhi

Finnair: 15.15 - 5.25

Delhi (DEL)- Trivandru (TRV)

Viastara 8.10-11.25

Air India 14.30-17.45

17.10 Trivandrum (TRV)- Delhi (DEL)

Air India: 18.20- 21.10

Go Indigo

ööbimine Delhis

18.10 Delhi (DEL)- Helsinki (HEL)- Tallinn (TLN)

Finnair: 7.40-17.35

Delhisse soovitav vaadata Finnair, LOT, KLM, tasub ka vaadat Qata, Emirates

Delhist edasi Airindia, Indigo, Vistara...

2)Teine võimalus on  sõita Tallinnast Kochisse Qatariga.  Sealt lend Trivandrumisse siselennuga (Indigo www.goindigo.in). Kahjuks on Keralast Trivandrumisse vaid üks lend kella 10 paiku hommikul.

Seda maad annab ka taksoga sõita ca 80-100 EUR . Ka bussi või rongiga, mis on palju reisinule põnev seiklus ja väga odav, aga esimest korda minejale võib olla bussi/rongisõit väike peavalu.

3) Qatari või Emiratesiga otse Trivandrumisse

3) Võid veel otsida ka Tallinnast-  sihtkohaks Mumbai või Bangalore / Bengaluru ja siis siselennuga edasi.

Kasuta  Momondot üldotsinguks ja siis osta pilet pigem reisifirma kodukalt või reisikorraldajalt.​

Pane tähele, et Kerala pealinnal on kaks nime, nii Thiruvanthapuram kui Trivandrum.

Hetkel on India kaotanud kõik covidiga seotud piirangud.​

Lisaküsimused: aet@heatuju.ee

NB! Facebookis ma kahjuks  ei pane tihti  küsimusi tähele ega suuda neile  vastata, seega, kindlam alati e-mail saata 

Your paragraphOtext.jpg
DSC_0566.JPG
DSC_0532.JPG
283539656_755918242110396_4304204932103644304_n (2).jpg
286175708_541345200816712_3555772110978028940_n.jpg
283839395_781402966183224_1172596331857625231_n (1).jpg
284023870_1219869152089768_8340881901551362221_n_edited.jpg
DSC_0513.JPG
283572304_399929532032002_3065127423014982146_n (1).jpg

❤️❤️❤️   

Kindlasti oli panchakarma kehale väga väärtuslik kingitus ja kogemus. Samuti ka hingele.   Mind isiklikult valdas selline “puhas” tunne umbes 1,5 kuud peale Indias käimist.   Kòik on kuidagi korras ja lihtne. Igasugused hirmud on kadunud. Lihtsalt olen.  

Alles eile pakuti kohvi- olin täiesti ükskòikne, endiselt. Mina, kes ma nautisin enne Indiat oma hommikuid kohvi seltsis, tundsin juba seal, et see pole mulle tegelikult üldse vajalik. Tuline ingverivesi on parim.  

Ja mis kòige imelikum- tunnetan iga päevaga järjest enam, et saan mingeid vastuseid, olukordadele, mis varem tundusid segased, arusaamatud. Kòik on kuidagi nii selge, iseenesestmòistetav.  

Tahaks väga tagasi...   Loodan, et kòik kogesid midagi väga erakordset seos selle “puhastumisega”   Minu südamlikud tervitused ja tänud kòigile, kellega mul oli vòimalus oma esimest Indias oleku aega jagada!  

Aitäh , kulla Aet!

Eve

❤️❤️❤️

Tere Aet!

Meie reisist Indiasse on nüüd mõni aeg möödas. Kirjutan Sulle nüüd.

Olen ju juba 65 ning  aastate jooksul pidevalt hädas olnud liigesevaevuste ja unehäiretega.

Panchakarma oli minu jaoks tõeline pöördepunkt. India kliiniku pere  võttis mind vastu ääretult  suure hoolivusega  ning arstid kuulasid kannatlikult minu kõiki muresid. Nad koostasid minu jaoks täiesti  individuaalse ravikava, mis võttis arvesse minu liigeste seisundit ja unehäireid.

Kõik massaažid ja teraapiad olid tõeliselt imelised. Need aitasid vähendada liigesevalu ja jäikust ning parandasid oluliselt minu liigeste liikuvust. Massaaži ajal tundsin, kuidas keha lõdvestub ja pinged hakkavad tasapisi hajuma. Lisaks sellele toetasid protseduurid ka minu une kvaliteeti. Minu unehäired vähenesid märgatavalt ning ma saan nüüd öösiti palju sügavamalt magada. 

Panchakarma tulemusel olen saanud tagasi oma elukvaliteedi. Tead, ma suudan nüüd paremini liikuda, tegeleda igapäevaste tegevustega ning magada rahulikumalt. Tunnen end füüsiliselt tugevamana, elurõõmsamana ja vaimselt tasakaalukamana.

Mina soovitan küll, kel vähegi võimalus, seda protseduuri kõikidele eakatele. Eriti neile,  kes võitlevad liigesevaevuste ja unehäiretega. See on ikka tõeliselt tervendav kogemus, minul aitas see leevendada liigesevalu, parandada liikumist ja muidugi une kvaliteeti. Olles ise seda kogenud, julgen öelda, et panchakarma on aidanud mul täielikult taastada elurõõmu, mille vahepeal peaaegu, et kaotanud olin. 

Olen nii tänulik, et julgesin tulla.  Nüüd, 65-aastasena, suudan taas nautida igapäevaelu ilma piiranguteta ja maitsva taimetoiduga. Olen tänulik iga uue päeva eest!

Soovin kõigile head tervist ja rahu! 

Proua, 65 a

❤️❤️❤️

Tead, Aet,

vahel ikka mõnuga unistan nendest kahest igapäevasest massaažist Indias.

Mul läheb väga hästi! Sihid on endiselt silme ees. Minu selg on tunduvalt parem. Arsti poolt antud salvid on tõeliselt imelised. Kuumahood on samuti vähenenud. Kui ma nüüd lõpuks kaalu ka korda saaksin, oleks see tõesti suurepärane. Igapäevane liikumine valmistab endiselt väljakutseid, püan ikka iga päev natukenegi metsas jalutada. 

Olen suutnud ajurveedalikud soovitused suurepäraselt oma igapäevaellu integreerida. Laual seisab alati 2-liitrine press-termos täis ingveriteed ning iga päev naudin maitsvat taimetoitu vürtsidega, millele lisandub veel palju muudki.

Igal juhul olen äärmiselt rahul, et liitusin sinuga oktoobris ning kindlasti külastan seda ajurveeda kliinikut uuesti 2 või 3 aasta pärast. Aitäh sulle!"

Tiina

❤️❤️❤️

Tere Aet!

Soovin tänutundes  jagada Sinuga  oma India kogemusest. 

Olen aastaid võidelnud ärevuse ja stressiga ning lõpuks siis hea sõbra soovitusel  otsustasin proovida panchakarmat.

Esialgu olin küll veidi skeptiline, kuid suure üllatusena oli see kõik minu jaoks tõeline avastus. Väga kogenud arstid hoolitsesin minu eest. Kõik oli ääretult hoolikalt organiseeritud ja no nii täpselt minu seisundile vastav.

Juba esimestest päevadest alates tundsin kuidas muutusin rahulikumaks  ja lõõgastusin. Need melised massaažid, kohalike ravimtaimede kasutamine ning tervendavad soojad õlid olid super, tundsin end kui lilleaias. Ärevuse ning stressi pinged hakkasid silmnähtavalt hajuma.

Nüüd, pärast panchakarmat, tunnen end palju rahulikumana ja tasakaalukamana. Minu igapäevaelus on märgatavalt vähenenud ärevushood ning suudan paremini keskenduda ja lõõgastuda. Tunnen end energilisemana ja naudin elu täiel rinnal.

Soovitan väga panchakarmat kõigile, kes tunnevad, et ärevus ja stress takistavad nende igapäevaelu. Minu sõbrannad juba teevad plaane, et järgmistel kordadel Sinuga ühineda. 

Mina ulgen küll öelda, et panchakarma oli minu jaoks tõeline elumuutev kogemus. Olen ääretult tänulik selle võimaluse eest ning soovitan seda kõigile vähemalt korra elus!

Anu

🌺Loe mida osalenud kirjutavad!🌺

Võta meiega ühendust

OÜ Värvipidu 

aet@heatuju.ee

Täname!

283938212_404262584929185_1198209448639437215_n.jpg
bottom of page