top of page

Hommikune keelepuhastus

HOMMIKUNE KEELEPUHASTUS

on ajurveeda oluline tava, mis aitab hoida keha tervist ja tasakaalu. Sellel taval on palju eeliseid, eriti kui seda tehakse regulaarselt. Üks levinumaid meetodeid hommikuseks keelepuhastuseks on kasutada keelekaabitsat, sellel puudumisel piisab ka teelusikast.

Miks on hommikune keelepuhastus oluline ajurveedas: 1. Eemaldab kogunenud toksiinid: Teie keel on üks koht, kuhu võivad koguneda seedeprotsessi jäägid. Need ilmnevad kollakasvalge katuna keele pinna.. Hommikune keelepuhastus aitab eemaldada neid kogunenud toksiine. 2. Parandab seedimist: Kuna keel on otseselt seotud seedimisega, võib selle puhastamine aidata kaasa paremale seedimisele, stimuleerides seedeensüümide tootmist. 3. Ennetab halba hingeõhku: Halb hingeõhk võib sageli olla seotud keelele kogunenud bakterite ja toksiinidega. 4. Parandab maitsetunnetust: Puhas keel võib parandada teie võimet tunda maitseid ning seeläbi nautida toitu täielikult. 5. Toetab ka üldist tervist. Kuidas teha hommikust keelepuhastus?

Sa saad kasutada spetsiaalset keelekaabitsat, mis on saadaval enamikes apteekides või joogakeskustes. Kaabitsa puudumisel saad edukalt hakkama ka teelusikaga. Keel tuleks puhastada, tõmmates keelekaabitsa või lusikaga üle keele pinna. Alusta keele juurest ja liigu keele tipu poole. Tee umbes 5-10 tõmmet seejärel loputa suud. Korda protsessi, kui tunned, et see on vajalik, kuid ära liialda. Nõnda väldid keele ärritust. Peale seda võid loputada suud õliga ning siis pesta hambad.

Hommikune keelepuhastus on lihtne, kuid tõhus ajurveeda tava, mis võib aidata parandada seedimist, ennetada toksiinide kogunemist ja hoida üldist tervist ja tasakaalu. See on suurepärane hommikurutiini tava!

Comments


  • Facebook Basic Square
bottom of page