top of page

Meditatsioon

MEDITATSIOON on tehnikate kogum, mille abil saavutatakse meelerahu ja keskendumine. Selle abil rahustame meelt, suurendame teadlikkust ja oleme iseenda sisemised vaatlejad. Meditatsioon on ajurveeda lahutamatu osa. Meditatsiooni igapäevasel praktiseerimisel võib olla päris palju kasu. Näiteks:

  • Stressi ja ärevuse vähendamine: Meditatsioon on selleks tõestatud meetod. Regulaarne meditatsioonipraktika võib aidata lõdvestada närvisüsteemi, vähendada stressihormoonide taset kehas ning parandada üldist vaimset heaolu.

  • Meelerahu ja keskendumisvõime suurendamine: Meditatsioon aitab rahustada meelt ning parandada keskendumisvõimet ja teadlikkust. See aitab vähendada meele rändamist ja segavaid mõtteid ning võimaldab saavutada sisemist rahu ja selgust.

  • Emotsionaalse tasakaalu loomine: Meditatsioon aitab arendada emotsionaalset intelligentsust ja tasakaalu. See aitab lahendada emotsionaalseid pingeid, suurendada heaolu ja rõõmuseisundit ning tänutunnet.

  • Keha-meele ühenduse tugevdamine: Meditatsioon aitab tugevdada ühendust keha ja meele vahel. Regulaarne meditatsioonipraktika võib parandada teadlikkust keha aistingutest, hingamisrütmist ja füüsilisest heaolust. See võimaldab saada paremat ühendust oma kehaga ja teadlikult toetada tervist.


Meditatsioon ei ole tingimata silmad kinni keskendunult rätsepistes istumine.


Sellel võib olla palju erinevaid vorme. Sealhulgas keskendumisharjutused, hingamisharjutused, kõnnimeditatsioon , ka juhitud visualiseerimine, jooksmine. Oluline on Sinul leida enda jaoks sobiv meditatsioonitehnika, kuid praktiseetida regulaarselt.

Meditatsioon on oskus, mida tuleb harjutada ja arendada aja jooksul. Algajana on Sul võibolla mõistlik alustada lühikeste meditatsioonisessioonidega ja järk-järgult suurendada kestust.


Vajadusel võid teha seda ka koos õpetajaga, et saada toetust ja juhendamist oma praktikas. Ka mina saan Sind aidata. Soovi korral kirjuta aet@heatuju.eeComments


  • Facebook Basic Square
bottom of page