top of page

Taimetoidust

TAIMETOIDU TEISIPÄEV


Täna räägime sellest, miks ajurveeda soosib pigem taimetoitu kui lihatoitu ja kuidas see võib toimida Sinu tervisele ja heaolule.

  1. Taimetoit toetab baasenergiate tasakaalu: Ajurveeda õpetused räägivad kolmest baasenergiast - vata, pitta ja kapha. Igaühel meist on unikaalne doshade kombinatsioon. Taimetoit võimaldab meil paremini kohandada oma toitumist vastavalt sellele. Taimetoidul on parem võime tasakaalustada baasenergiaie e. doshasid ning vältida nende tasakaalutust.

  2. Kergem seedimine: Taimetoitu on kergem seedida kui lihatooteid. Liha seedimine võib nõuda rohkem seedeensüüme ja energiat ning see võib ka kergesti põhjustada seedehäireid. See aitab säilitada seedetrakti tervist.

  3. Loodusega harmoonias: Ajurveeda õpetused rõhutavad harmooniat loodusega. Taimetoidu eelistamine aitab säilitada looduse tasakaalu, sest see nõuab vähem ressursse kui lihatootmine. Samuti on see enamsti keskkonnasõbralikum valik.

  4. Rikkalik kiudainete allikas: Taimetoit sisaldab rohkelt kiudaineid, mis toetvad seedimist ja soolestiku tervist. See võib vähendada kõhukinnisust ja muid seedehäireid.

  5. Tervislik toitumine: Taimetoit on tihti tervislikum valik, kuna see sisaldab rohkem vitamiine, mineraale ja antioksüdante. See võib aidata vähendada põletikku kehas ja toetada üldist tervist.

Taimetoidu eelistamine ajurveedas on tervise ja tasakaalu võti. See võib aidata teil säilitada doshade tasakaalu, parandada seedimist ja toetada tervislikku elustiili, mis on harmoonias loodusega.

Tea, et igal inimesel on erinevad vajadused ja ajurveeda soovitused võivad varieeruda sõltuvalt teie ainulaadsest doshade kombinatsioonist. Kui Sul on huvi, siis võid mõned korrad nädalas proovida taimetoitu ja märgata, kuidas see mõjutab Sinu üldist enesetunnet. Ajurveeda ei välista ka liha söömist, kuid pigem harva ja väga kvaliteetset (mahedat).

Ole lahke enda ja looduse vastu!Comments


  • Facebook Basic Square
bottom of page