top of page

Ajurveedalik lõõgastusretriit Keralas

13.-20. märts 2022

Lisaretriit 20.-22. märts

Kuna minu jaoks on minu hulgalised Indias käimised olnud elu muutvaks, siis kutsun Sindki retriidile, mille korraldan  6.-13. märtsini 2023 just Indias.

Retriit toimub Keralas, kuulsa Kovalami tuletorniranna vahetus läheduses, kus me tutvume ajurveeda ja india ehedusega kõige otsesemas mõttes. Retriidi põhirõhk on siiski lõõgastuda ajurveedasse, kuid paratamult sõidab india võlu, mitmetahulisus ja ehedus igast uksest ja aknast sisse, sellest ei pääse. Ei Sina ega mina. Koos keskuse ajurveeda tohtri dr. Sreelajaga hoolitseme terve nädala Sinu heaolu ja vajaduste eest ja püüame Sulle pakkuda parima kogemuse ajurveeda võludest.

Dr. Sreelaja on mitmendat põlve kogenud ajurveeda arst, kellel on oma väike ajurveeda keskus. Tema põhiliseks tegevusvaldkonnaks on kujunenud naistehaigused ning erinevad närvisüsteemiga seotud ja liigesevaevusi põhjustavad haigused.

 

KELLELE?

 Retriit on kokku pandud selliselt, et see sobib kõikidele inimestele, kes hindavad aega iseendale ning ihkavad kogeda erilisi ja vahetuid elamusi, mis mõneks ajaks igapäevarutiinist välja viivad. Tulla võivad kõik, kes kutset tunnevad ja soovivad kogeda ajurveedalikku puhkust. Võid tulla ka perega.

 

KUHU ME LÄHEME?

  • Ööbimine ajurveeda keskuses kahestes tubades

  • Meie käsutuses on üks pisike, lihtne, kuid kodune ajurveeda keskus, mis on igas mõttes puhas ja korralik, aga teisest küljest väga Indiale iseloomulik ja ehe. Seal on olemas kõik vajalik- puhtad linad, igas toas soe vesi(seda Indias ööbimiskohtades tihti ei ole) ja mõnusad ajurveeda protseduurid, mis on selle retriidi pärliks. Oleme seal hoitud ja hoolitsd, ning toidetud parimate paladega.

  • Ookean ja Kovalami rand on maksimaalselt 10 minutilise jalutuskäigu. Vesi on ookeanis väga soe, kui ilm ja tuul lubavad, siis saab ka ujuda.

  • Selle koha valisin välja juba mitu aastat tagasi, nüüd on see siis teoks saanud, et Sulle rõõmu ja vaheldust ja põnevaid väljakutseid pakkuda. Koos keskuse ajurveeda tohtri dr. Sreelajaga hoolitseme terve nädala Sinu heaolu ja vajaduste eest ja püüame Sulle pakkuda parima kogemuse ajurveeda võludest.

  •  Lõuna-Keralat peetakse India kõige haritumaks osariigiks. Üldiselt pelgavad inimesed Indiat tema räpasuse poolest, loomulikult on seda ka omajagu Keralas, aga retriidil õpime me keskenduma pigem sellele, mis hinge paitab ja aktsepteerima seda mis on ja mida me ei saa muuta. Kerala on imeline oma aastaringse lopsaka looduse, roheluse ja tagavete (backwaters) poolest. Viimaseid kutsutakse ka India Veneetsiaks. Ka meie naudime retriidil seda ilu.

  • Vaata retriidipaigast videot siin: https://vimeo.com/771154745  Vaata retriiti tutvustvat laivi siit: https://vimeo.com/732400952

 

 

MIS MEID EES OOTAB?

 

Koguneme 13. märtsil lõuna paiku.Elame vaikselt sisse rahulikku, kuid indiapäraselt sumisevasse ajurveedalikku nädalasse, mil koos dr Sreelajaga aitame Sul ka avastada ajurveedat ja toetame Sind sel põneval teekonnal.

4 privaatset ajurveeda teraapiat.

Kuna oleme ajurveeda keskuses, siis on seal suurepärane võimalus tutvuda erinevate ajurveeda teraapiatega. Teeme neist väikese ülevaate ja anname Sulle võimaluse kogeda selle nädala ooksul nelja ca 1,5 tundi kestvat teraapiat, mida tehakse kohalikku päritolu värske sooja õli ja taimedega.Enne teraapiaid teeb arst Sulle lühikonsultatsiooni, kus määrab Sulle teraapiad

Töötoad/seminarid ajurveeda olemusest, toitumisest ja elustiilist.

Taimeaiakeses tutvume ajurveeda olulisemate taimedega ja tööötubades tutvustame ajurveedat praktilisest vaatepunktist.

Kõiki meeli toitev ajurveedalik toit ja kooskokkamine

Katuseterrassil sööme kolm korda päevas maitsvat ajurveedalikku toitu ja mõnda neist proovime ka ise kooskokkamiste käigus valmistada. Vaatame kas tuleb sama maitsev välja.

Joogatunnid

Joogatunnid viib läbi Indiast pärit joogaõpetaja Sunil, kes eelmisel retriidil oli kõigi lemmik.

Ajurveeda toetavad praktikad

Teeme ka koos meditatsioone ja räägime lihtsatest eneseabipraktikatest ja

 Ekskursioonid ja väljasõidud

Ekskursioone ja väljasõite on meil vähemaltkahe täispäeva jagu.  Nii templitesse, pühapaikadesse, käsitöökülasse, muuseumi kui ka paadisõit tagavetel. Vastavalt ilmale ja osalejate arvule vaatame kui mitme päeva peale me need jagame, et väsitavaks ei muutuks.

Varuks on ka üks üsna Kerala traditsiooniline üllatus.

Retriidi lõpetame 20. märtsil kell 14.00 

Need kes soovivad Eestisse sõita, need viib transfeer sobilikul ajal lennujaama, teistega läheme Varkalasse.

Lisavõimalusena  Aedaga Varkalasse

Sul on suurepäranevõimalus peale retriidi lõpetamist veel kolmeks päevaks sõita minuga koos Varkala randa, mida peetakse selle piirkonna kõige kaunimaks rannaks.

 

 

MIDA KAASA VÕTTA?

 

Kuna Indias on soe, siis võta kaasa päris mitu komplekti kehasõbralikust materjalist riideid, kindlasti ka midagi pika varrukaga, et end päikese vastu kaitsta. Mugavad jalanõud, mis on korralikult ümber jala, et oleks mugav ka pikemat maad kõndida.

Templitesse minnes peavad kindlasti olema kaetud nii õlad kui põlved.

Võta kaasa ka joogamatt.

 

 

OSALUSPANUS JA REGISTREERIMINE:

 

Retriidi panus: 1190 EUR

Paarile 2190 EUR (magamine ühes 160 cm voodis )

Tasumine kolmes osamakses 3x450 EUR - registreerimisel, 13.02.2023  ja 13.04.2023

Koha kinnitab tagastamatu bronneerimistasu 440 EUR, mis läheb ettevalmistuskuludeks.

Soovi korral 3 päevane Varkala külastus  20.-22. märtsil: 220 EUR/osaleja

Koha kinnitab tagastamatu ettemaks 450 EUR/inimese kohta

Ülejäänud summa palume tasuda 13.02.2023

Registreerimisel kuni 17. jaanuarini 100 EUR osaleja kohta soodustus.

Hind sisaldab kõiki retriidi kohapealseid tegevsusi ja teenuseid, ka ajurveeda lõõgastusprotseduure, ööbimist ja maitsvat toitu ning lennujaamatransfeere 13. ja 20. märtsil (varkalast tagasi sõidul Kovalami sõidame lennujaamast mööda).

Varkala külastus sisaldab transtporti Varkalasse ja tagasi,  Varkala tutvustamist, rannapuhkust Varkalas, Janardhanaswami templi külastamist,  2 ööd ööbimist ja ühte külluslikku ühist õhtusööki.

Viisa ja lennupiletid ning reisikindlustus hinna sisse ei kuulu.

 

 

VIIMASED COVID TINGIMUSED: https://www.mohfw.gov.in/pdf/GuidelinesforInternationalarrivalsupdatedon02September2022.pdf

Detsembri allguse seisuga covid piiranguid ei ole.

Enne reisi vaata kindlasti tingimused üle siit: https://www.mohfw.gov.in

 

Viisa, lennupiletid ja reisikindlustus

Viisa ja lennupiletite eest tuleb sul endal hoolitseda.

Kindlasti tee ka reisikindlustus koos vajalike lisadega.

Kui soovid soovid lennukipiletite ostmisel abi, siis aitab Sind selles osas abivalmis Aves Travel reisikonsultant Siret Viirok

Kui kasutad Sireti  siret@avestravel.eu teenust, siis kindlasti ütle, kui oled kuupäevade suhtes paidlik ja kindlasti seda, et India siselennud tasub võtta eraldi (hinnavahe on märgatav)

 

​Kui hakkad otsima lennukipileteid, siis soovitan esmalt vaadata nt www.momondo.ee lennud välja sa siis ostma minna lennufirma enda lehelt.

Hetkel kui ise googeldasin (novembri keskel), on läbi Delhi piletid märtsikuus reisimiseks  kokku  ca 900-1000 kanti EUR . 

Qatariga otse ühe piletiga Trivandrumisse kusagi 1300-1400 EUR. 

Kui reisid käsipagasiga, siis veidi soodsam.

 

Kui soovid soovid veel peale retriidipaika jääda ajurveeda keskusesse, siis retriidil osalejatele on see 25 EUR/öö (koos hommikusöögiga). Või siis ööbida Kovalami rannas kuskil mujal.

Annan registreerunutele hotellisoovitused, kui soovid oma reisi pikendada iseseisvalt, sest nii pika reisi puhul tasub pikemalt asi ette võtta.

 

 

Kui oled paindlik ja tuled päev/paar varem/hiljem ja viitsid ise  netis tööd teha ja pileteid otsida, siis võid ka leida  häid variante.

1) Variant 1 on minna Delhisse ja sealt siselendudega edasi Trivandrumisse / Thiruvanthapuram (TRV)

Delhisse soovitav vaadata Finnair, LOT, KLM, tasub ka vaadat Qatar-i. Qataril olid väga mugavad variandid Delhisse.

Delhist edasi Airindia, Indigo, Vistara...

2)Teine võimalus on  sõita kaTallinnast Kochisse Qatariga.  Sealt lend Trivandrumisse siselennuga (Indigo www.goindigo.in). Kahjuks on Keralast Trivandrumisse vaid üks lend kella 10 paiku hommikul.

Seda maad annab ka taksoga sõita ca 80-100 EUR . Ka bussi või rongiga, mis on palju reisinule põnev seiklus ja väga odav, aga esimest korda minejale võib olla bussi/rongisõit väike peavalu.

3) Võid veel otsida ka Tallinnast-  sihtkohaks Mumbai või Bangalore / Bengaluru ja siis siselennuga edasi. Qatar lendab  sina ja mu teada ka KLM Jällegi, kasuta Momondot üldotsinguks ja siis osta pilet pigem lennufirma kodukalt.

 

Näidised lendudest:

 

Tallinn-Helsinki Delhi

Finnair: 15.15 - 5.25

Delhi (DEL)- Trivandru (TRV)

Viastara 8.10-11.25

Air India 14.30-17.45

 

Trivandrum (TRV)- Delhi (DEL)

Air India: 18.20- 21.10

Go Indigo

Delhi (DEL)- Helsinki (HEL)- Tallinn (TLN)

Finnair: 8.10 -17.35

Pane tähele, et Kerala pealinnal on kaks nime, nii Thiruvanthapuram kui Trivandrum.

 

Kes Sind retriidil saatmas on?

Retriiti viib läbi kogemusnõustaja, ajurveeda praktik ja ajurveedaliku elustiili järgija Aet Sillaste.

Aet on avatud meele ja suure südamega naine, kes on ise täielikult võlutud ajurveeda võimalustest. Kodumaa pinnal tutvustab ta huvilsistele ajurveedalikku elustiili ja toetab neid sügavalt puudutava abhyanga õlimassaažiga.

India on Aeda lemmikpaik, ja maa, mille vastu ta tunneb suurt tänutunnet, sest India on õnnistanud teda ajurveeda teadmistega ja kinkinud talle mitu väga head õpetajat, kellelt on olnud tohutult palju praktilise poole pealt õppida.

Aet on ise teinud mitmel korral Indias kehapuhastust ning seeläbi kogenud omal nahal ajurveeda väga ja suurepäraseid võimalusi. See on pannud teda aru saama sellest, et peame oma elurütmi ja hoiakut hea tervise nimel omajagu naturaalsemaks muutma ning kõikide kaasaegsete suuundadega tuleb omajagu ettevaatlik olla. Ajurveeda tarkustest saab mingil määral abi igal tasandil ja tänu 5000 aasta pikkusele praktilisele kogemusele usaldab Aet ajurveeda tarkusi täielikult. See on tema rõõmuja hea enesetunde võti.

Aedale on toeks ajurveeda arst ja meie retriidipesa perenaine dr. Sreelaja Sasikumar, kes on juba mitmendat põlve ajurveeda arst.

 

Kui soovid veelgi sügavamat ajurveedalikku kogemust ja oma keha põhjalikult kahe nädala jooksul ajurveeda sppetsialistide käe all puhastada, siis on ehk Sinu jaoks hoopis sobilikum tulla kevadel Sulle sobival ajal märtsis või aprillil kehapuhastusele. Loe lisaks siit: https://www.heatuju.ee/kehapuhastus-indias

Info ja lisaküsimused:

Kui Sulle jäi midagi arusaamatuks või soovid saada lisainfot, siis kirjuta lahkesti aet@heatuju.ee või helista tööpäevadel 5068243 Aedale.

Kohtumiseni juba Keralas!

Aet Sillaste

 

 

 

 

 

 

283941155_425549569387521_573815426102954231_n (1).jpg
283521492_426666182262798_3356743878332198494_n (3).jpg
286013665_295906189333480_305400008272468787_n (1).jpg
285807249_696706221615812_2811158314970439978_n.jpg
283573266_1165474307356513_8564696070188190419_n (1).jpg
286211534_804717060404265_2060235662087940770_n.jpg
286281010_423052366336170_6428135488345210396_n_edited.jpg
288077200_711145170211670_3311009385083616887_n.jpg
287843203_1182983649207132_1948320290464209767_n_edited.jpg
288329564_1401826566984569_6919041551495239492_n.jpg
287181546_776409026856901_6647659191035662958_n.jpg
bottom of page