top of page

P, 12. veebr

|

Kerala, India

Kehapuhastus ajurveeda keskuses Indias

2 nädalat Sinule sobival ajal algusega 4.02-10.03.23

Registration is closed
See other events
Kehapuhastus ajurveeda keskuses Indias
Kehapuhastus ajurveeda keskuses Indias

Koht ja aeg

12. veebr 2023, 09:00 – 26. märts 2023, 18:00

Kerala, India

SÜNDMUSEST

PILTE MAJUTUSEST JA KESKUSEST NÄED SIIN

2022 sügisel käisin ise juba neljandat korda ajurveeda keskuses enda eest hoolitsemas.

2023 aasta veebruaris(või märtsis)märtsis  on taas suurepärane võimalus tulla  Keralasse, Lõuna-Indiasse, et teha läbi ajurveeda keskuses panchakarma puhastukuur.

Kuidas mina Sulle abiks olen?

Kuna panchakarma on tõsine elu muutev protsess, siis mina aitan Sind panchakarmaks ette valmistada, et saaksid sellest protsessist enda jaoks võimalikult  parima tulemuse.  Oma pikaajaliste kogemuste baasilt on mul Sinu jaoks palju häid nõuandeid, ja soovitusi, mida Sinuga jagada. Enne Sinu tulekut võime teha veebi vahendusel veel ühe videokõne, kus saad esitada küsimusi, mis Sind huvitavad.  Esimesel päeval tutvustan Sulle ümbruskonda ja keskust, et Sa teaksid täpselt kuidas seal kõik toimub. Ülejäänud ajal olen sealsamas ümbruskonnas  ja vajadusel saad minuga Whatsappi teel  igal ajal kontakteeruda.

Kui soovid tulla grupiga oktoobris, siis on info siin: Kehapuhastus ajurveeda keskuses Indias  oktoobris 2023

Kelle see sobib? : See sobib kõikidele neile, kes on valmis olema 2 nädalat kohapeal ajurveeda keskuses. Sellel ajal reisida ja Indiaga tutvuda praktiliselt ei saa. Väljasõiduks on esimene päev, kus tutvud koos minuga kohalike vaatamisväärsuste ja kultuuriga.

See võimalus sobib Sulle siis, kui oled valmis vähemalt kaheks nädalaks võtma aja, et enda tervise eest hoolt kanda ja sellele protsessile kogu tähelepanu pühendada

Panchakarma on sanskritikeelne sõna, mis tähendab viie võimsa loodusjõu (elemendi) tasakaalustamist kehas. Kuna see protsess vajab väga põhjalikke eelteadmisi, siis tehakse seda spetsiaalsetes ajurveeda keskustes. Indias on ajurveeda meditsiiniga samaväärselt aktsepteeritud tervendussüsteem.

Keha tasakaalustamine käib läbi loodusravi, erinevate ajurveedalike kehapuhastusprotseduuride (silma- ja ninapuhastus, soolepuhastus), massaažide (peamiselt õlimassaažid, pulbermassaažid, taimepallimassaažid), ravihoolitsuste (taime-ja õlikompressid, vannid, aurukapp) jooga, ajurveedaliku taimetoidu ja regulaarse päevarütmi, mida ajurveeda keskuses pakutakse.

Panchakarma protseduuril keskendutakse konkreetselt Sinu keha vajadustele ja seda protseduuri juhendavad selleks vastava ettevalmistuse saanud inimesed. Igale inimesele määratakse erinevad protseduurid. Enamasti erinevad õliprotseduurid- massaažid sooja õliga ja looduslike vahenditega.

Vastavalt keskuses oldud ajale on ette nähtud ka joogatunnid.

Keskuses saab valida ka

 • salenemise programmi
 • keemiaravijärgse programmi
 • diabeedi kontrolli alla saamise programmi
 • insuldist taastumise programmi
 • covidist taastumise programmiKuid üldiselt lähtuvad nad seal sinu hetkeseisundist ja isiklikest vajadustest.

AEG ja KESTVUS:

12.-26. veebruar 

Või valid ise omale sobiliku aja vahemikus 1.02-10.03 2022

Soovi korral võid varem tulla võim lahkuda hiljem, et iseseisvalt Keralat avastada.

Et kehapuhastuse ajal meel rahulikum oleks, et Sa suudaksid pühenduda iseendale ja ei sooviks vaid kärsitult Indiat avastama minna, siis algab Sinu puhastusreis ülevaatliku päevase väljasõiduga:

Külastame Kerala pealinna Trivandrumit (ka Thirvanthapuram), selseid tuntumaid templeid ja huvi korral turgu. Pealelõunal  avastame ookeani ja kuulsat Kovalami randa. Sööme rannas kauni vaatega söögikohas lõunat ja külastame käsitööküla.

Kehapuhastuse 14 päevane protsess algab Sinu poolt valitud päeval, st järgmisel päeval peale päevast väljasõitu.

Pannchakarma puhastuseks on arvestatud  14 päeva

Keskusest tullakse Sulle Thiruvanthapuram´i lennukile või rongile vastu.

Tagasilend viimasel ravipäeval (õhtul 18.30 Delhisse lend)või järgmisel hommikul. Soovi korral võid jääda ka enne või pärast veidikeseks nautlema.

*Kochisse on aegajalt lennupiletid soodsamad, aga sealt tuleb ise taksoga (vähemalt 80 EUR) või siselennuga tulla.

Kui soovid enne või pärast veel mõned päevad Indias olla, siis soovitan seda teha enne ja võin soovitada Sulle selleks toredat hotelli.

SUHTLEMISE KEEL:

Suhtlemise keel keskuses on inglise keel. Töötajad räägivad seda hästi ja on kasina keeleoskusega inimeste suhtes väga abivalmid. Siiamaani on kõik osalejad hästi hakkama saanud.

Saan kokkulepitud lisatasu eest abi pakkuda esmase konsultatsiooni (mis on kõige olulisem) tõlkimisel, aga igapäevaselt lihtsa suhtlemisega inglise keeles (kuidas magasid? kas kõht käis läbi? kas kuskilt valutab?) peaks ise hakkama saama. Igapäevast tõlketeenust kahjuks ma osutada ei saa.

ETTEVALMISTUS:

Peale registreerimist ja bronneerimistasu tasumist saad Sa ligipääsu e-koolitusprogrammile, kus on ajurveedat, keskuses toimuvat tutvustavad  videod ning video sellest kuidas ennast panchakarmaks ette valmistada.

Lisaks saadan Sulle peale registreerumist enda poolt kokku pandud infolehe lennupiletite võimaluse, viisa, raha vahetuse, transpordi ja kõige vajaliku info kohta, mida enne minekut vajad.

Saad kuu aega  enne minekut ka keskuse poolsed eesti keelde tõlgitud soovitused ning juhised.

KOHAPEAL hoolitseb ja vastutab Sinu eest ajurveeda keskuse kollektiiv.

Sulle  määratakse keskuse poolt oma isiklik protseduuride ja massaažide programm.  Ülesehituselt võib seda võrrelda veidi spa-ga. Keskuse töötajate käest saad kogu info oma protseduuride ja nende toimumise ning toime kohta. Sinu ülesanne on olla avatud ja aktiivne ning vastu võtta.  Ning kui millestki aru ei saa, siis alati küsida.

Minu poolt on kohapeal saabumisel väljasõit. Muus osas ma kohapeal enam  midagi ei organiseeri, ega vägesid ei juhata, sest siis on aeg selleks, et saaksid omaette olla, enda sisse vaadata, õppida lihtsalt olema ja seda nautima. Ka mina olen seal läheduses olemas. Seepärast saadki Sa just enne minekut minult põhjaliku ettevalmistuse ja enne programmi algust ka väljasõidu, et Sul oleks turvaline tulla ja koha peal olla.

Kui soovid reisikaaslast, siis viin Su võimalusel teise sarnaste soovidega osalejaga kokku. Sel juhul kirjuta mulle ja kui mulle kirjutab veel keegi sarnase sooviga, siis viin teid omavahel kokku. Grupiga läheme samasse kohta 15.-29. oktoobrini.

OSALEJATE ARV:

Tulla saab inimesi vastavalt sellele kui palju keskuses on vabu kohti. Kogu keskus on kokku 12 tuba. Arvestada tuleb, et kohad võivad täituda varakult ja hiljem otsustades ei pruugi Sa enam saada soovitud tuba.

OSALUSPANUS. 

MIDA SISALDAB?

​Panchakarmaks  ettevalmistusprogramm ja panchakarma 14 päeva (ei sisalda majutust)

Registreerides ja tasudes ettevalmistustasu kuni 31. jaanuarini.

Ühele osalejale  1200 EUR 

Paarile (kui majutuvad ühes toas) 2250 EUR

Kordajale 1000 EUR

Registreerimisel tuleb tasuda tagastamatu panchakarmaks ettevalmistustasu 500  EUR/inimese kohta (mis kohapeal arvestatakse lõpphinnast maha)  NB! See tasu kohast loobumisel või Sinu mineku ära jäämisel OÜ Värvipidu poolt mittetulenevatel põhjustel ei kuulu tagastamisele.

Kuu enne sõitu  tuleb tasuda keskusele   500 EUR, ole ka selleks valmis, mis  arvestatakse siis  nagu Sinu  ettevalmistustasu samuti  lõpphinnast maha.

 1. Koha broneerimine ja Sinu vajadusi arvestades keskusega suhtlemine.
 2. 14 päeva puhastusprogramm ajurveeda keskuses, mis sisaldab vähemalt kahte (tihti kolme) protseduuri päevas, 3 korda päevas tervislikku ajurveedalikku taimetoitu, 5 joogatundi
 3. Lennujaamatransfeere keskusest ja keskusesse
 4. Soovi ja vajaduse korral privaatne konsultatsioon kesvusega 30 minutit veebi teel.
 5. Kirjalik põhjalik infomaterjal praktiliste nõuannetega, mida kaasa võtta, kus raha vahetada, kuidas liikuda, lennukipileteid osta, viisat teha jne.
 6. Põhjalik ette valmistav e-koolitusprogramm: enda keha ja meele ette valmistamiseks ja protsessi tutvustus videoloengutena. Lühike sissejuhatus ajurveedasse. See toimub minu kodulehe e-platvormil
 7. Iga osaleja saab ka enesemasssaaži õppevideo, 2019 ning 2020 aasta ajurveeda kalendermärkmikutega  ca 50 praktilise nõuandega e-raamatu millega enne reisi tutvuda tuleb.
 8. Lisaboonusena ühe päevane väljasõit minu poolt saabumisel.

Osalustasule lisandub majutuse tasu:

Välja on toodud 1 toa hind, üks tuba või bungalo mahutab 2 inimest,  võõraid inimesi ühte tuppa ei majutata:

Esimestel registreerujatel on valikuvõimalus suurem!

Aiavaatega mõnusa väikese rõduga tuba 18 m2, - 35 EUR/ öö

Bungalo terrassiga Šiva 44m2, - 40 EUR/ öö

Bungalo terrassiga Vishnu 46m2 -  45 EUR/öö

Bungalo terrassiga Brahma 60m2 -  50 EUR/öö

Majutuse hinnale kohaldub meile lisasoodustus -10%, broneerides koha vähemalt 1. veebruariks

Bungalod asuvad tagaaias vaatega jõele.

Protseduuridele ja majutusele lisanduvad taimeravimid, mida Sulle puhastuse ajal ja koju kaasa määratakse ca 100- max 150 EUR.

Toad on kõik väga puhtad ja mugavad, koristatakse üle päeva.

Vajaliku info kuhu ja kuidas tasuda saad peale koha broneerimist infolehel ja enne tähtaega ka minult meeldetuletuse.

Esmapilgul võib hind Sulle kallis tunduda, aga tegelikult tuleb see väga sarnane sama pikale aktiivsele puhkusele!

Seega, mõtle hetkeks, mis on Sulle olulisem!

LISAKULUD:

Hinna sisse ei kuulu ja Sinul tuleb endal osta ja vastutada:

- Lennukipiletid

- Viisa

- Kindlustus

Lennupiletid on ca  900-1400 EUR, vastavalt lennufirmale ja mugavusele

Üldiselt on kõige soodsab variant sõita Finnairiga Delhisse  (TLL-DEL) ja teise lennuga  (Air India, Viastara) Delhist Thiruvanthapuram-i (DEL-TRV)

Kui soovid lennukipiletite ostmisel abi, siis aitab Sind selles osas abivalmis Aves Travel reisikonsultant Siret Viirok, siret@avestravel.eu

Kui kasutad Sireti siret@avestravel.eu teenust, siis kindlasti ütle, kui oled kuupäevade suhtes paidlik ja kindlasti seda, et India siselennud tasub võtta eraldi (hinnavahe on märgatav)

Kui hakkad otsima ise lennukipileteid, siis soovitan esmalt vaadata nt www.momondo.ee lennud välja sa siis ostma minna lennufirma enda lehelt (www.finnair.com, www.lot.com, www.qatarairways.com) Siselennud www.airindia.in, www.goindigo.in, www.airvistara.com ja ka www.airasia.com

Hetkel kui ise googeldasin (juuli lõpus), on piletid kokku ca 1000 kanti. Kui reisid käsipagasiga, siis soodsam.

​Kui hakkad otsima lennukipileteid, siis soovitan esmalt vaadata nt www.momondo.ee lennud välja sa siis ostma minna lennufirma enda lehelt (www.finnair.com, www.lot.com, www.qatarairways.com) Siselennud www.airindia.in, www.goindigo.in, www.airvistara.com ja ka www.airasia.com

Keralasse kipuvad piletid kahjuks muudest piirkondadest tsipa kallimad olema, aga ajurveeda keskused on seal ka parimad!

Kui oled paindlik ja tuled päev/paar varem/hiljem ja viitsid ise  netis tööd teha ja pileteid otsida, siis võid ka leida  häid variante.

1) Variant 1 on minna Delhisse ja sealt siselendudega edasi Trivandrumisse / Thiruvanthapuram (TRV)

Delhisse soovitav vaadata Finnair, LOT, KLM, tasub ka vaadat Qatar-i. Qataril olid väga mugavad variandid Delhisse.

Delhist edasi Airindia, Indigo, Vistara...

2)Teine võimalus on  sõita kaTallinnast Kochisse Qatariga.  Sealt lend Trivandrumisse siselennuga (Indigo www.goindigo.in). Kahjuks on Keralast Trivandrumisse vaid üks lend kella 10 paiku hommikul.

Seda maad annab ka taksoga sõita ca 80-100 EUR . Ka bussi või rongiga, mis on palju reisinule põnev seiklus ja väga odav, aga esimest korda minejale võib olla bussi/rongisõit väike peavalu.

3) Võid veel otsida ka Tallinnast-  sihtkohaks Mumbai või Bangalore / Bengaluru ja siis siselennuga edasi. Qatar lendab  sina ja mu teada ka KLM Jällegi, kasuta Momondot üldotsinguks ja siis osta pilet pigem reisifirma kodukalt.

Võimalik  näidis lendudest  (palun ära seda kui jäädavat kuldset tõde võta, sest lennufirmad lennuaegade muutusi minuga ei kooskõlasta). Oktoobris selline variant töötas.

Tallinn-Helsinki Delhi

Finnair: 15.15 - 5.25

Delhi (DEL)- Trivandru (TRV)

Viastara 8.10-11.25

Air India 14.30-17.45

17.10 Trivandrum (TRV)- Delhi (DEL)

Air India: 18.20- 21.10

Go Indigo

ööbimine Delhis

18.10 Delhi (DEL)- Helsinki (HEL)- Tallinn (TLN)

Finnair: 7.40-17.35

Pane tähele, et Kerala pealinnal on kaks nime, nii Thiruvanthapuram kui Trivandrum.

Hetkel on India kaotanud kõik covidiga seotud piirangud.

Registreerun kehapuhastusele  SIIN

Lisaküsimused

aet@heatuju.ee

Tel. 5068243 (E-R 10-18)

NB! Facebookis ma kahjuks  ei pane tihti  küsimusi tähele ega suuda neile  vastata, seega helista tööajal või saada meil.

Kui tunned et panchakarma on Sinu jaoks esialgu liiga palju, siis võid ühineda hoopiski 13.-21. märtsil  Ajurveedaliku lõõgastusretriidiga Indias, kus kogeme ajurveeda protseduure, toitu ja taimi ning avastame ka veidi Indiat. Loe lisaks siit: https://www.heatuju.ee/ajurveedalik-l%C3%B5%C3%B5gastusretriit-keralas

TAGASISIDE EVE-lt :

Kindlasti oli panchakarma kehale väga väärtuslik kingitus ja kogemus. Samuti ka hingele.    Mind isiklikult valdas selline “puhas” tunne umbes 1,5 kuud peale Indias käimist.    Kòik on kuidagi korras ja lihtne. Igasugused hirmud on kadunud. Lihtsalt olen.    Alles eile pakuti kohvi- olin täiesti ükskòikne, endiselt. Mina, kes ma nautisin enne Indiat oma hommikuid kohvi seltsis, tundsin juba seal, et see pole mulle tegelikult üldse vajalik. Tuline ingverivesi on parim.    Ja mis kòige imelikum- tunnetan iga päevaga järjest enam, et saan mingeid vastuseid, olukordadele, mis varem tundusid segased, arusaamatud. Kòik on kuidagi nii selge, iseenesestmòistetav.    Tahaks tagasi...    Loodan, et kòik kogesid midagi väga erakordset seos selle “puhastumisega”    Minu südamlikud tervitused ja tänud kòigile, kellega mul oli vòimalus oma esimest Indias oleku aega jagada!    Aitäh , kulla Aet!

Jaga sündmust

bottom of page