top of page

Ajurveeda

AJURVEEDAT peetakse maailma vanimaks tervendamissüsteemiks. Selliselt on tuhanded  ajurveeda arstid tervendanud  miljoneid patsiente juba 5000 aastat. Ajurveedas on kõige tähtsamal kohal haiguste ennetamine – täiusliku  tervise puhul on oluline nii füüsiline tasakaal, emotsioonide väljendamine ning vabastamine,  kooskõla loodusega ja vaimne areng.  Kui lääne meditsiin ravib suurepäraselt traumasid, ägedaid  ja üliägedaid nakkushaigusi, siis idamaised ravitsemisteooriad on rohkem keskendunud autoimmuunhaigustele (artriidid, allergiad, südameprobleemid, vähk, sõltuvused). Põhirõhk on  haiguste ennetamisel. Ajurveeda on kõike, nii keha kui ümbritsevat hõlmav teadus,  mis põhineb lihtsatel ja igas kliimavööndis rakendatavatel teadmistel. Ajurveeda kasutab raviks igapäevaseid  kättesaadavaid võimalusi- külm, kuum, valgus, maitseained, taimed, toit, mineraalained, päevarežiim, meditatsioon (töö meele ja emotsioonidega), eeterlikud õlid. Ajurveeda ja tema elustiil toetavad suurepärastelt tavameditsiini. Inimene saab peale ajurveeda  terapeudilt nõu saamist lihtsate koduste vahenditega ennast väga palju  ise aidata.

Tõlkes tähendab ajurveeda eluteadust ( ayu= elu,  veda= teadus) ja tema teooria kohaselt saad Sa  olla täielikult  terve ainult siis, kui oled  täielikus kooskõlas iseendaga. Harmoonia hõlmab siis nii Sinu mõtteid, hirme, füüsilist keha, emotsioone  ja füüsilist tegevust kui ka  suhteid. Kui Su füüsiline keha on terve kuid vaatamata sellele on  mõtted ja neile järgnevad emotsioonid suures osas negatiivsed, siis see onkindel  märguanne füüsilisele kehale,  et nüüd on aeg  muutusteks. See võib olla miskit mida organism on seni varjanud. Nüüd on  aeg see probleem välja selgitada ja sellega tegeleda. Oluliseks tasakaalu näitajaks on ka Sinu suhted perekonna, sõprade ning töökaaslastega. Tasakaalutuse tunnuseks on kindlasti see kui Sa pidevalt ümbritsevaga võitled ja igal pool sõna võtad ning oma arvamust avaldama kipud

Ajurveedas esitatakse tihti küsimusi : Mis on Sinu elu eesmärk? Kuidas sa seda eesmärki ellu  viid ja mis  on Sulle elus kõige tähtsam (töö, perekond, suhted, hobid jne).  Kui need küsimused on selged, siis on füüsilist keha juba märksa lihtsam tasakaalu saada. Ütlusel „Kõik algab peast“ on väga suur tõde. Õnn ja õnnetunne on üks ajurveeda  olulisem elu alustala, väga tähtis  on teha kõike suurima naudingu ning rõõmuga. Leia iga tegevuse jaoks piisavalt aega, et seda täiuslikult nautida. Puhkus Sinu kehale on väga oluline. Kui Sa seda endale pikka aega ei luba, siis üsna suure tõenäosusega pakub sulle universum seda mõne haiguse näol ning siis oled sa juba vägisi sunnitud aja maha võtma.

Neli ajurveeda põhitõde:

  • Võta vastu väljakutsed täita ühistkonna ees kohustusi.

  • Selle tegevuste käigus selgita välja millesse Sa kinni jääd

  • Kinni jäämiste abil teadvusta kas ja kuidas Sa neid kohustusi  täites rahuldad oma vajadusi

  • Leia, et elus on tähtsamaid asju kui kohustused,, klammerdumine ja tahtmised.

Ainult tugeva immuunsüsteemiga inimene on terve. Ajurveeda usub, et  täiuslik tervis ja tugev immuunsüsteem  sõltub väga palju  sellest milline on Sinu suhe iseendaga, kui hästi sa hoolitsed oma füüsilise ja vaimse tervise ning emotsionaalsuse eest. Samuti on väga oluline  suhe looduse ja teiste inimestega. Ära unusta tänulikkust  Emakesele Maale ja Universumile, sest nemad on toeks  Sulle oma eesmärkide saavutamisel  ja tee rajamisel. Eriti hästi mõjub immuunsüsteemile oskus andestada ning aru saada et andestamine on hoopiski Sinu tugev külg mitte nõrkus.

Viie elemendi teooria kohaselt on inimene üks osa universumist. 

Kõik mis eksisteerib inimkehas eksisteerib ka universumis. Ajurveeda usub, et kõik koosneb viiest elemendist: maa, tuli, õhk, vesi ja eeter. Nende elementide tundmine on vajalik, et aru saada organismi tasakaalust ja tasakaalutusest. Organismi tasakaalustamine ajurveedas põhinebki suures osas sünnijärgsete põhielementide kombinatsiooni taastamises. Kõik viis elementi on iga inimese organismis alati olemas, tervisele liigset tähelepanu pööramata läheb aga viie elemendi tasakaal paigast. Seepärast soovitame Sul järgida ajurveeda põhimõtteid, et tunda end oma kehas igati hästi ja õnnelikult.  

SA OLED SEDA KÕIKE VÄÄRT!

Armastusega,

Aet

bottom of page