top of page

L, 24. sept

|

Kovalam

Ajurveedalik lõõgastusretriit Keralas

Registration is closed
See other events
Ajurveedalik lõõgastusretriit Keralas
Ajurveedalik lõõgastusretriit Keralas

Koht ja aeg

24. sept 2022, 18:00 – 01. okt 2022, 15:00

Kovalam, Kovalam, Kerala, India

SÜNDMUSEST

Kuna minu jaoks on minu hulgalised Indias käimised olnud elu muutvaks, siis kutsun Sindki retriidile, mille korraldan selles sügisel 24. septembrist 1. oktoobrini just Indias.

Retriit toimub Keralas, kuulsa Kovalami tuletorniranna vahetus läheduses, kus me tutvume ajurveeda ja india ehedusega kõige otsesemas mõttes. Retriidi põhirõhk on siiski lõõgastuda ajurveedasse, kuid paratamult sõidab india võlu, mitmetahulisus ja ehedus igast uksest ja aknast sisse, sellest ei pääse. Ei Sina ega mina.

Kellele?

Retriit on kokku pandud selliselt, et see sobib kõikidele inimestele, kes hindavad aega iseendale ning ihkavad kogeda erilisi ja vahetuid elamusi, mis mõneks ajaks igapäevarutiinist välja viivad. Tulla võivad kõik, kes kutset tunnevad ja soovivad kogeda ajurveedalikku puhkust.

Kuhu me läheme?

Meie käsutuses on üks pisike, lihtne, kuid kodune ajurveeda keskus, mis on igas mõttes puhas ja korralik, aga teisest küljest väga Indiale iseloomulik ja ehe. Seal on olemas kõik vajalik- puhtad linad, igas toas soe vesi(seda Indias ööbimiskohtades tihti ei ole) ja mõnusad ajurveeda protseduurid, mis on selle retriidi pärliks. Oleme seal hoitud ja hoolitsd, ning toidetud parimate paladega.

Ookean ja Kovalami rand on maksimaalselt 10 minutilise jalutuskäigu. Vesi on ookeanis väga soe, kui ilm ja tuul lubavad, siis saab ka ujuda.

Selle koha valisin välja juba mitu aastat tagasi, nüüd on see siis teoks saanud, et Sulle rõõmu ja vaheldust ja põnevaid väljakutseid pakkuda. Koos keskuse ajurveeda tohtri dr. Sreelajaga hoolitseme terve nädala Sinu heaolu ja vajaduste eest ja püüame Sulle pakkuda parima kogemuse ajurveeda võludest.

Lõuna-Keralat peetakse India kõige haritumaks osariigiks. Üldiselt pelgavad inimesed Indiat tema räpasuse poolest, loomulikult on seda ka omajagu Keralas, aga retriidil õpime me keskenduma pigem sellele, mis hinge paitab ja aktsepteerima seda mis on ja mida me ei saa muuta. Kerala on imeline oma aastaringse lopsaka looduse, roheluse ja tagavete (backwaters) poolest. Viimaseid kutsutakse ka India Veneetsiaks. Ka meie naudime retriidil seda ilu.

Mis meid ees ootab?

  • Koguneme 24. septembril, et koguneda ja vaikselt sisse elada rahulikku, kuid indiapäraselt sumisevasse ajurveedalikku nädalasse.
  • Kuna oleme ajurveeda keskuses, siis on seal hea võimalus tutvuda erinevate ajurveeda teraapiatega. Teeme neist väikese ülevaate ja anname Sulle võimaluse kogeda selle nädala ooksul nelja ca 1,5 tundi kestvat teraapiat, mida tehakse kohalikku päritolu värske sooja õli ja taimedega.
  • Taimeaiakeses tutvume ajurveeda olulisemate taimedega ja tööötubades tutvustan ajurveeda olemust, toitumist ning elustiili.
  • Katuseterrassil sööme kolm korda päevas maitsvat ajurveedalikku toitu ja mõnda neist proovime ka ise kooskokkamiste käigus valmistada. Vaatame kas tuleb sama maitsev välja.
  • Joogatame, mediteerime ja naudime päikeseloojanguid rannas.
  • Kahel päeval ootavad meid ees väljasõidud olulistesse pühapaikadesse ja loodusesse.
  • Külastame turgu, et valida sealt välja kõige mahlasemad ja maitsvamad hooajalised puuviljad. Puuviljad on ka igapäevaselt koguaeg laual.
  • Varuks on ka üks üsna Kerala traditsiooniline üllatus.
  • Retriidi lõpetame 1. oktoobril lõunasöögi ja lõpuringiga, kella 16 paiku viib transfeer soovijad lennujaaama, kes aga soovib, see võib Keralat iseseisvalt edasi avastama jääda, mida iseenesest väga soovitan.

Mida kaasa võtta?

Kuna Indias on soe, siis võta kaasa päris mitu komplekti kehasõbralikust materjalist riideid, kindlasti ka midagi pika varrukaga, et end päikese vastu kaitsta. Mugavad jalanõud, mis on korralikult ümber jala, et saaks ka veidi matkata.

Võta kaasa ka joogamatt.

Osaluspanus ja registreerimine:

Retriidi panus: 1190 EUR

Hind sisaldab kõiki kohapealseid tegevsusi ja teenuseid, ka ajurveeda lõõgastusprotseduure, ööbimist ja maitsvat toitu.

Samuti transfeere 24. septembril ja 1.oktoobril Trivandrumi (TRV) lennujaamast ja sinna peale retriiti tagasi.

Soovi korral võid lisatasu eest juurde võtta põhjaliku ajurveeda konsultatsiooni ja ka lisateraapiaid.

Kui soovid enne või peale retriiti lisaööbimist, siis saame ka sellega hakkama, anna mulle palun sellest teada (samas keskuses lisaöö osalejatele 20 EUR)

Registreerimisel tuleb tasuda  tagastamatu ettemak 490 EUR. Kogusumma tuleb tasuda 2 nädalat enne retriiti (10.09.2022)

VIIMASED COVID TINGIMUSED: https://www.mohfw.gov.in/pdf/GuidelinesforInternationalarrivalsupdatedon02September2022.pdf

Viisa, lennupiletid ja reisikindlustus

Viisa ja lennupiletite eest tuleb sul endal hoolitseda.

Kindlasti tee ka reisikindlustus koos vajalike lisadega.

Kui soovid soovid lennukipiletite ostmisel abi, siis aitab Sind selles osas abivalmis Aves Travel reisikonsultant Siret Viirok

Kui kasutad Sireti  siret@avestravel.eu teenust, siis kindlasti ütle, kui oled kuupäevade suhtes paidlik ja kindlasti seda, et India siselennud tasub võtta eraldi (hinnavahe on märgatav)

​Kui hakkad otsima lennukipileteid, siis soovitan esmalt vaadata nt www.momondo.ee lennud välja sa siis ostma minna lennufirma enda lehelt (www.finnair.com, www.lot.com, www.qatarairways.com) Siselennud www.airindia.in, www.goindigo.in,  www.airvistara.com ja ka www.airasia.com

Kui soovid samas retriidipaigas mõnda  lisaööd, siis retriidil osalejatele on see vaid 20 EUR/öö.

Hetkel kui ise googeldasin (juuli lõpus), on piletid kokku  ca 1000 kanti. Kui reisid käsipagasiga, siis soodsam.

Kui oled paindlik ja tuled päev/paar varem/hiljem ja viitsid ise  netis tööd teha ja pileteid otsida, siis võid ka leida  häid variante.

1) Variant 1 on minna Delhisse ja sealt siselendudega edasi Trivandrumisse / Thiruvanthapuram (TRV)

Delhisse soovitav vaadata Finnair, LOT, KLM, tasub ka vaadat Qatar-i. Qataril olid väga mugavad variandid Delhisse.

Delhist edasi Airindia, Indigo, Vistara...

2)Teine võimalus on  sõita kaTallinnast Kochisse Qatariga.  Sealt lend Trivandrumisse siselennuga (Indigo www.goindigo.in). Kahjuks on Keralast Trivandrumisse vaid üks lend kella 10 paiku hommikul.

Seda maad annab ka taksoga sõita ca 80-100 EUR . Ka bussi või rongiga, mis on palju reisinule põnev seiklus ja väga odav, aga esimest korda minejale võib olla bussi/rongisõit väike peavalu.

3) Võid veel otsida ka Tallinnast-  sihtkohaks Mumbai või Bangalore / Bengaluru ja siis siselennuga edasi. Qatar lendab  sina ja mu teada ka KLM Jällegi, kasuta Momondot üldotsinguks ja siis osta pilet pigem reisifirma kodukalt.

Näidised lendudest:

23.09 Tallinn-Helsinki Delhi

Finnair: 15.15 - 5.25

24.09 Delhi (DEL)- Trivandru (TRV)

Viastara 8.10-11.25

Air India 14.30-17.45

1.10 Trivandrum (TRV)- Delhi (DEL)

Air India: 18.20- 21.10

Go Indigo

02.10 Delhi (DEL)- Helsinki (HEL)- Tallinn (TLN)

Finnair: 7.40-17.35

Pane tähele, et Kerala pealinnal on kaks nime, nii Thiruvanthapuram kui Trivandrum.

Kes Sind retriidil saatmas on?

Retriiti viib läbi kogemusnõustaja, ajurveeda praktik ja ajurveedaliku elustiili järgija Aet Sillaste.

Aet on avatud meele ja suure südamega naine, kes on ise täielikult võlutud ajurveeda võimalustest. Kodumaa pinnal tutvustab ta huvilsistele ajurveedalikku elustiili ja toetab neid sügavalt puudutava abhyanga õlimassaažiga.

India on Aeda lemmikpaik, ja maa, mille vastu ta tunneb suurt tänutunnet, sest India on õnnistanud teda ajurveeda teadmistega ja kinkinud talle mitu väga head õpetajat, kellelt on olnud tohutult palju praktilise poole pealt õppida.

Aet on ise teinud mitmel korral Indias kehapuhastust ning seeläbi kogenud omal nahal ajurveeda väga ja suurepäraseid võimalusi. See on pannud teda aru saama sellest, et peame oma elurütmi ja hoiakut hea tervise nimel omajagu naturaalsemaks muutma ning kõikide kaasaegsete suuundadega tuleb omajagu ettevaatlik olla. Ajurveeda tarkustest saab mingil määral abi igal tasandil ja tänu 5000 aasta pikkusele praktilisele kogemusele usaldab Aet ajurveeda tarkusi täielikult. See on tema rõõmuja hea enesetunde võti.

Aedale on toeks ajurveeda arst ja meie retriidipesa perenaine dr. Sreelaja Sasikumar, kes on juba mitmendat põlve ajurveeda arst.

Kui soovid veelgi sügavamat ajurveedalikku kogemust ja oma keha põhjalikult kahe nädala jooksul ajurveeda sppetsialistide käe all puhastada, siis on ehk Sinu jaoks hoopis sobilikum tulla 3.-17.oktoobrini kehapuhastusele. Loe lisaks siit: https://www.heatuju.ee/kehapuhastus-indias

Info ja lisaküsimused:

Kui Sulle jäi midagi arusaamatuks või soovid saada lisainfot, siis kirjuta lahkesti aet@heatuju.ee või helista tööpäevadel 5068243 Aedale.

Kohtumiseni juba Keralas!

Aet Sillaste

Jaga sündmust

bottom of page