top of page

Kas ja millist piima siis ikkagi juua?


Ajurveeda peab piima kasulikuks ja sattvalikuks ehk õnnelikuks tegeva energiaga toiduaineks. Lehmapiim onkõikidest loomaliikidest inimese piimale kõige lähedasema koostisega piim.

Kahjuks aga seda valget vedelikku, mida tänapäeval poest piima nime all osta saab, täisväärtuslikuks toiduaineks pidada ei saa. Meie poepiim on nii palju töödeldud, et inimese organism seda enamasti ei omasta. Tervislik piim tuleb lehmalt, kes saab vabalt ringi jalutada ninga ise valida milliseid taimi ta just parasjagu süüa soovib. Teatud allikad väidavad , et kui Sa oled oma lehmaga lähedane, siis ta võib Sind oma piimaga ravida. Lehm on tundlik loom ja ta tunnetab Sinu aurat. Ta hakkab sööma just neid taimi, mis Sulle kasulikud on, et Sind seeläbi tema piima juues tervendada.


Poepiim aga tuleb farmiloomadelt, kes elavad kitsastes ajalooliselt lehmale ebaloomulikes üsna palju stressi tegkitavates tingimustes. Lisaks toidetakse neid kaasajal erinevate söödalisanditega. Tänu nende pidamistingimustele esineb lehmadel palju rohkem terviseprobleeme ning nende ravimiseks kasutada farmaatsiatööstuse toodangut. Seepärast tulekski eelistada tädi Maali poolt armastusega peetava Mustiku piima, sest Maali hoolitseb oma kalli vara eest hästi ja annab talle vaata et veel musigi aegajalt. Eriti hea kui Mustik on veel musta värvi, sest musta lehma piim on kõige kasulikum, kuna must lehm tõmbab kõige rohkem päikest ligi ja tema piim on kõige D- vitamiini rikkam. Poepiimas on tihti kaltsiumi ja fosfori tase paigast ära, fosforit on rohkem kui kaltsiumi. Kui sellist piima liiga palju juua, siis hakkab organism tarbima kaltsiumi luudest.


Ajurveeda soovitusel on maapiim kõige kasulikum lüpsisoojana ja värskena. Külmkapis seistes tema omadused juba halvenevad. Piim on oma olemuselt raske toiduaine, ta kannab endas kapha energiat ja kui piimatooteid liigselt tarbida, siis tekib kehas ka palju lima. Lima aga ummistab energiakanalid ja energia ei saa vabalt liikuda ning see on põhjuseks mitmetele haigustele. Näiteks köha ja nohu ajal tuleks piima tarbimine haiguse ajaks lõpetada. Seega ka maapiimaga ei tohi mitte kindlasti ka liialdada. Samas kui on uneproblemid, siis võib õhtul juua klaasi sooja piima, kuhu on lisatud kurkumit.


Ikka kõike mõõdukalt!

  • Facebook Basic Square
bottom of page