top of page

Ajurveeda teraapiad

 

Ajurveeda teraapiate eesmärgiks on avada energiakanalid, kehatüübile vastava õli abil mürkide (amas) organismist pehme väljutamine ning kogu keha üleüldine tasakaalustamine läbi põhielementide (maa, tuli, õhk, vesi, eeter) tasakaalustamise.

 

Ajurveeda teraapiatest on võimalik kogeda põhiteraapiat Abhyangat (õlimassaaži), seda nii üldmassaažina, peamassaažina, seljamassaažina ja jalamassaažina.

Abhyanga õlimassaaž on pärit Indiast, tõlkes tähendab sõna abhyangam hirmuvaba keha. See on iidse ajurveeda eluteaduse (ayurveda: ayu=elu, veda=teadus) panchakarma e. kehapuhastuse lahutamatu osa. Abhyanga massaaži tehakse suure koguse sooja taimse õliga, mis valitakse vastavalt tervislikule seisundile ja kehatüübist (vata, pitta, kapha) kõrvalekaldele. Abhyanga massaaži liigutused on erinevalt klassikalisest massaazist pehmemad, sujuvamad ja pikemad. Vastav õli aitab organismist pehmemalt toksiine välja viia ning samal ajal moodustab kehale energeetilise kaitsekihi. Abhyanga avab organismis energiakanalid, mille tulemusel tasakaalustub närvisüsteem, paraneb üleliigse rasva ja vee organismist väljutamine, pehmeneb nahk, liigesed muutuvad liikuvamaks ja paindlikumaks. Abhyanga tugevdab vastavat kehapiirkoda ning organismi üldiselt, lõõgastab kogu keha ning toimib väga hästi unetuse ja stressi puhul. Massaaži tgagajärjel tugevneb immuunsüsteem ning suureneb organismi vastupanuvõime haigustele ja traumadele.

 

Lisaks teen valulikele liigestele ka Basti teraapiaid. Enamikke ajurveeda protseduure teostatakse rohke õliga, õli võib kuluda isegi kuni 200 ml.

 

Peale massaaži on hea lõõgastuda, juua palju vett ning puhata. Jõutrenni massaažijärgselt minna ei soovita. Õli tuleks mõne aja peal hoida ning paari-kolma tunni pärast maha pesta.

bottom of page